Wydarzenia

Bochnia. Wszystkie dzieci z Przedszkola nr 2 trafią do budynku SP nr 7. Nikt z pracowników tej placówki nie straci pracy

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Dobra wiadomość dla rodziców dzieci ale też pracowników Przedszkola nr 2. Zostaje ono przeniesione do budynku SP nr 7. Dzieci nie będą rozdzielane, a pracownicy tej placówki nie stracą pracy. O rozwiązaniu poinformował podczas wczorajszego spotkania burmistrz Stefan Kolawiński.

Przypomnijmy – w poniedziałek po południu rodzice odbierający dzieci z przedszkola dowiedzieli się, że placówka z dnia na dzień zostaje zamknięta ze względu na fatalny stan budynku, w którym jest zlokalizowana. Przebywanie w nim mogło doprowadzić do katastrofy budowlanej. Potwierdziła to wykonana na zlecenie UM w Bochni ekspertyza.

Zajęcia odwołano do końca tego tygodnia. Pracownicy MZE w Bochni planowali przenieść 108 dzieci z pięciu grup do innych placówek. Rodzicom ten pomysł się jednak bardzo nie spodobał. Wczoraj pisaliśmy o tym, iż rodzice domagają się przeniesienia całego przedszkola do innego wynajętego przez miasto obiektu.


Wczoraj po południu burmistrz spotkał się z pracownikami przedszkola. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele rady rodziców.

– Dowiedzieliśmy się, że dzieci nie będą rozdzielane, tylko wszystkie grupy zostaną przeniesione do budynku Szkoły Podstawowej nr 7. Poinformowano nas także, że nikt z personelu nie straci pracy – mówi Grzegorz Gawłowicz z Rady Rodziców Przedszkola nr 2 w Bochni.


Zajęcia w nowym miejscu mają ruszyć już w poniedziałek.

Stare przedszkole zostanie rozburzone. Na tym miejscu samorząd chce postawić nowy obiekt, nieco większy niż obecny budynek. O szczegółach będzie mowa podczas zaplanowanego dziś na godz. 17 spotkania samorządu bocheńskiego z rodzicami.

– Nie wykluczone, że weźmie w nim udział także autor ekspertyzy budowlanej, której ustalenia były podstawą do natychmiastowego wyprowadzenia dzieci z tego obiektu – mówi Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu.

ZOBACZ TAKŻE:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra