- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOCHNIA.We wtorek Dzień Bibliotekarza: będzie wykład i koncert

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza, 9 maja 2023 r. o godz. 17.30 w sali klubu biblioteki.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek przypada na 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, w tym roku odbywający się po raz dwudziesty i obchodzony pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. Hasło to podkreśla otwartość bibliotek i kładzie nacisk na ich społeczny charakter. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

W Polsce działa prawie osiem tysięcy bibliotek publicznych, ponad 30 tysięcy bibliotek szkolnych, a także biblioteki naukowe przy uniwersytetach i szkołach wyższych oraz biblioteki prywatne, prowadzone przez różne instytucje i firmy.

Swoje święto uczczą bocheńskie bibliotekarki i bibliotekarze, a także inni pracownicy biblioteki, bez których instytucje nie mogłyby działać, na uroczystości w sali klubu biblioteki. Spotkanie rozpocznie dyrektor Dorota Rzepka i podzieli się refleksją  – kim jest współczesny bibliotekarz, jakie posiada umiejętności, jakie wyzwania i czego się od niego oczekuje.

Drugą część uświetni występ Marii Babicz, nauczycielki śpiewu w Miejskim Domu Kultury w Bochni i jej uczniów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra