- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. We wtorek „Ciuch w ruch” akcja ekologiczna w I LO

- REKLAMA -

Ciuch w Ruch” to już kolejna akcja ekologiczna organizowana przez Starostwo Powiatowe, tym razem do współpracy zaproszono młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Organizatorzy tej inicjatywy chcą zwrócić uwagę na problem recyklingu ubrań i trendu modowego tzw. ultra fast fashion, czyli toksycznego systemu nadprodukcji ubrań.

Doskonałym pretekstem do tego jest wydarzenie organizowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. Już w najbliższy wtorek 16 kwietnia odbędzie się tam pokaz mody pochodzącej z przerobionych ubrań pn. STAYfashion.

Wszystko zaczęło się od świetnej  inicjatywy uczniów I LO, która pokazuje jak dać ubraniom nowe życie i w ten sposób ograniczyć odpady odzieżowe— wyjaśnia starosta Adam Korta

Pokazowi mody towarzyszyć będzie wielka wymiana ubrań czyli CIUCH W RUCH. Każdy kto chciałby dołączyć do naszej wymiany ubrań, może dostarczyć odzież do poniedziałku 12 kwietnia do I LO.

Oprócz pokazów i wymiany odbędzie się również prelekcja dot. wpływu przemysłu tekstylnego na zanieczyszczenie środowiska.

Wydarzenie ma charakter pilotażowy, wpisujący się w nurt popularnego ostatnio swappingu i ma na celu promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym w szkołach ze szczególnym naciskiem na temat recyklingu ubrań.

Działanie realizowane jest w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA  „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA /LIFE19 IPC/PL/000005, przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

Szczegółowych informacji udzielają:

– Beata Maciaś z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, tel. 14 615 37 53, e- mail:b.macias@powiat.bochnia.pl

– Sabina Kierepka z Zespołu Promocji, tel.14 615 37 73, e-mail: s.kierepka@powiat.bochnia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra