- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA-WARSZAWA. Uczestnicy „Konkursu wiedzy o Sejmie” przysłuchiwali się obradom parlamentarnym ZDJĘCIA

Fot. Biuro poselskie Stanisława Bukowca
- REKLAMA -

Na zaproszenie posła Stanisława Bukowca w gmachu Sejmu RP gościła ponad 50-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami reprezentująca wszystkie bocheńskie szkoły ponadpodstawowe, Liceum w Żegocinie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej. Większość z biorących udział w wycieczce do stolicy osób, to uczestnicy „Konkursu wiedzy o Sejmie”, który wspólnie z Kancelarią Sejmu został zorganizowany w Bochni w czerwcu tego roku.

Podczas pobytu w parlamencie uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z historią Sejmu i Senatu, poznać architekturę budynków, ale również przysłuchać się trwającym obradom plenarnym.

Mieli też okazję wziąć udział w najnowszym projekcie gamingowym w przestrzeni 3D opracowanym przez Instytut Pamięci Narodowej – „Gra szyfrów” i w ten sposób wcielić się w historyczne postaci żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku.

Ostatnim akcentem wycieczki do stolicy było zwiedzanie jednego z ważniejszych miejsc polskiej martyrologii z okresu zaborów – Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, w którym więziono m.in. Romualda Traugutta, marszałka Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. 

– Cieszę się, że po raz kolejny mogłem gościć w Sejmie młodych mieszkańców mojego miasta i regionu – mówi poseł Stanisław Bukowiec. Zawsze tego typu spotkania, rozmowy są dla mnie ważnym doświadczeniem, a zarazem bardzo przyjemnym momentem w poselskiej działalności. Jestem przekonany, że dla tych młodych ludzi wizyta w Warszawie to interesujące przeżycie, poznanie historii Polski i ważne doświadczenia na dorosłą przyszłość. Dziękuję opiekunom i dyrekcjom szkół za dobrą współpracę przy tym przedsięwzięciu.
         

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra