- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA-WARSZAWA. Dwie inwestycje Powiatu Bocheńskiego zostały wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku – ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Zakładu Opiekuńczo Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym w Bochni oraz renowacja dawnej szkoły Życia w Cerekwi na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy docenione w konkursie Modernizacja Roku. Wyróżnienia podczas finałowej gali odebrał starosta Adam Korta oraz Jarosław Kycia dyrektor bocheńskiego szpitala.

To już XXVII edycja ogólnopolskiego konkursu budowlanego „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”, którego celem jest docenienie i uhonorowanie najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. Warto podkreślić, że jest to jedyny tego typu konkurs w Polsce. Najwyższy laur – statuetka i Tytuł „Modernizacja Roku” lub Tytuł „Budowa XXI wieku” jest obiektem pożądania wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów.

Dziękuję za te wyróżnienia, które tak naprawdę są wartością dodaną dla idei budowy bocheńskiego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego i modernizacji budynku dla Środowiskowego Domu Samopomocy. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że te budynki będą służyć lub już służą ludziom jak ŚDS w Cerekwi i jednocześnie spełniają wszystkie wymagania dla tego typu obiektów. Dzięki temu pobyt  jak i sama praca w tych obiektach odbywa się w komfortowych warunkach z szacunkiem dla drugiego człowieka 

— mówi Adam Korta Starosta BocheńskiW tym roku do plebiscytu zostały zgłoszone dwie inwestycje z ziemi bocheńskiej – adaptacja budynku na Środowiskowy Dom Samopomocy w Cerekwi  oraz budowa Zakładu Opiekuńczo Leczniczego wraz z Hospicjum Stacjonarnym w Bochni.


Powiat Bocheński oraz SP ZOZ Szpital Powiatowy w Bochni otrzymali wyróżnienie w kategorii inwestor za budowę Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego z Hospicjum Stacjonarnym. Natomiast w kategorii projekt, bocheński  ZOL znalazł się podobnie jak ŚDS w Cerekwi w gronie finałowym.

Finałowa Gala plebiscytu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs odbywa się pod patronatem między innymi: Ministra Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Edukacji i Nauki, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Gość P

  29 września 2023 godzina 15:02

  Może „trzecia”.. planowana inwestycje Inwestora, wsparta przez Staroste- właściwie oceni.. Prokurator, jeżeli przystąpi do postępowania.. Zaproszony przez Urząd Wojewody Małopolskiego.

  • Avatar

   Paul.

   03 października 2023 godzina 18:30

   Do nauki…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra