- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. W środę „Marsz ku wolności”

- REKLAMA -

Stowarzyszenie Wspólnota Bocheńska oraz Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność przy Stalprodukt SA – 31 sierpnia zapraszają na Marsz ku Wolności. – Cofniemy się o równe 40 lat, do pierwszego roku obowiązywania stanu wojennego. W drugą rocznice podpisania Porozumień Sierpniowych mieszkańcy miasta (głównie hutnicy z ZPH, obecnie Stalprodukt SA) tłumnie wylegli na ulice, by okazać swą niezgodę na rządy komunistów – wyjaśniają organizatorzy tego wydarzenia.

Dziś to wydarzenie jest trochę zapomniane. Aby go przypomnieć powstał pomysł zorganizowania rekonstrukcji „Marsz ku Wolności”, która jest hołdem dla tych wszystkich, głównie młodych mężczyzn i kobiet, którzy przełamując strach, nie wznosząc haseł, głośno wypowiedzieli swoje „nie!”

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Aron

  27 sierpnia 2022 godzina 20:29

  Należy pamiętać o tych, którzy płacili nieraz wysoką cenę za odwagę walki o Wartości. Te Wartości które my tak łatwo lekceważymy i niweczymy i nie potrafimy ich tu i teraz bronić.
  Wielu nawet nie stać na to, ażeby pójść i zagłosować w wyborach. Tak wielu nie ma pojęcia co jest fundamentem naszych Praw. Praw Człowieka i Obywatela. Zbyt wielu jest przekonanych, zgubnie oczywiście, że te Wolności i te Wartości są nam dane na zawsze! Że same się obronią!
  Otóż nie obronią się same, nie!
  Każda władza musi być pod kontrolą, bo jeśli nie jest to błyskawicznie staje się tyranią! Dokładnie tak jak już to mamy w Polsce dzisiaj, coraz bardziej i coraz widoczniej. Państwo i jego struktury nie działają, lub udają że działają. Ostatnio Odra jest tego przykładem. Państwo zostało Społeczeństwu zagrabione przez zorganizowaną grupę przestępcza utworzoną przez PiS. Wielu to się nawet podoba. Przeraża bezmyślność tak wielu!
  Bo widzą co się dzieje ale udają że nie widzą, bo przecież widzą!

 2. Avatar

  Paul

  30 sierpnia 2022 godzina 15:55

  Platforma była lepsza hehe …Ci to się dopiero obłowili kosztem wyborców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra