- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Dziś Święto Ulicy Solnej. Co w programie?

- REKLAMA -

Święto ulicy Solnej organizowane przez bocheński dom kultury i bibliotekę oraz mieszkańców i przedsiębiorców z tej ulicy odbędzie się w najbliższy piątek 14 czerwca 2024 r. Rozpocznie się o godzinie 17.30, a zakończy go, około godziny 19, koncert Barbary Furmańskiej i Piotra Lekkiego.

Podobnie jak w ubiegłym roku włączyli się w organizację święta mieszkańcy i przedsiębiorcy z Solnej i ulic przyległych. Społem PSS zapewni piknik z grillem, kawiarnie Chantilly i Galeria Osobliwości zaproszą na słodkości i do zakupu artystycznych drobiazgów.

Swoje stoisko ustawią także galeria Kopalnia Sztuki oraz stowarzyszenie Bochnianie Bezdomniakom. Bocheński kolekcjoner i hodowca Jerzy Zuzia pokaże swoją kolekcję kaktusów, będzie można uzyskać praktyczne porady dotyczące pielęgnacji tych egzotycznych roślin.

Będą warsztaty rękodzielnicze (Sikora Crocheting), sztuka z natury (Joanna Wytwory), naturalna, surowa w formie biżuteria i zielarstwo (Wieczny Las).

Do wspólnych zabaw zachęcać będą: Miejski Dom Kultury z Centrum Informacji Turystycznej, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna z Grupą Artystyczną Artist ex Umbris, Szkoła Języka Angielskiego Helen Doron. Będzie selfie-budka, a także mnóstwo quizów i zabaw z nagrodami.

Młodzież z MCDiM Ochronka wystawi spektakl teatralny dla dzieci, a biblioteka zaprosi do wspólnego czytania legend o Bochni, któremu będą towarzyszyć konkursy z nagrodami. Stanisław Mróz zabierze chętnych na spacer solnymi śladami, a Marcin Paternoga pokaże i opowie o artefaktach pozyskanych w czasie badań archeologicznych prowadzonych na ulicy Solnej i sąsiednich.

Kopalnia Soli otworzy nadszybie Sutorisu, gdzie będzie można obejrzeć legendę o pierścieniu Św. Kingi i posłuchać o historii i technicznych rozwiązaniach stosowanych przez wieki w jednym z najstarszych bocheńskich szybów.

Święto ulicy zamknie koncert Barbary Furmańskiej (śpiew) i Piotra Lekkiego (gitara). Prosto z Solnej warto przenieść się do Tężni Solankowej, gdzie po godzinie 20 koncert da Big Band Bochnia, tak bardzo lubiany i doceniany przez bocheńską publiczność.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Pozdrawiam.

    10 czerwca 2024 godzina 20:15

    Bardziej pasowałaby nazwa ,,Dzień ulicy Solnej”,święto zostawcie Kościołowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra