- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOCHNIA. W najbliższy weekend warsztaty archeologiczne i spacer staromiejskim szlakiem wykopalisk

- REKLAMA -

Galeria Kopalnia Sztuki i zespół archeologów zapraszają na spacer staromiejskim szlakiem bocheńskich wykopalisk oraz warsztaty archeologiczne. Wydarzenia zaplanowano na sobotę i niedzielę.

 W sobotę 18 czerwca w godzinach: 16.00-17.30  w sali wystawowej Kopalni Sztuki Bochnia Rynek 16 odbędą się specjalne warsztaty archeologiczne. W ich trakcie goście będą mogli poznać tajniki zawodu archeologa, warsztat pracy w terenie i w pracowni archeologicznej.

Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna, ukazująca m.in. poszczególne fazy wykopalisk w centrum Bochni. Uczestnicy spotkania poznają również odpowiedź na pytanie dlaczego najbardziej przez archeologów poszukiwane są śmietniki i wychodki. Na najmłodszych zaś czeka zabawa w małego odkrywcę!

W niedzielę 19 czerwca o godzinie 10.00 i 16.00 zaplanowano natomiast spacery szlakiem bocheńskich wykopalisk ul. Dominikańska – Rynek – pl. Świętej Kingi w towarzystwie opowieści, obrazów i zdjęć z prac archeologicznych.

Wydarzenie pod patronatem Miejskiego Domu Kultury i Kopalni Sztuki Bochnia zostanie poprowadzone przez zespół archeologów prowadzących wykopaliska: Marcina Paternogę i Agnieszkę Węgrzyn.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra