Wydarzenia

Bochnia. W końcu! Pl. św. Kingi otwarty. Można przejechać i zaparkować

Fot. małgorzata więcek-cebula

Walentynkowy prezent sprawili samorządowcy – mieszkańcom Bochni. Od dzisiaj można przejechać ulicą obok Galerii Bocheńskiej i Bazyliki św. Mikołaja. Droga jest jednokierunkowa, podobnie, jak to było przed rewitalizacją.

Po lewej stronie ulicy można też zaparkować. Na pl. św. Kingi przewidziano 13 miejsc postojowych.

Pl. św. Kingi to kolejny element zrewitalizowanego centrum Bochni. Do tej pory odnowiono ulice: Dominikańską, Solną i Sutoris. Cały czas trwają prace na Rynku oraz wschodniej i północnej pierzei Rynku.

Realizacja inwestycji jest mocno opóźniona. Oddanie pierwszego etapu tego zadania przewidziane było już ponad rok temu.

2 komentarze

2 Comments

 1. wiliam

  14 lutego godzina 12:33

  Jak to można nazwać jak nie … ? Kilkadziesiąt metrów bieżących remontowanej uliczki a mieszkańcy narażeni byli na 15 miesięcy udręki ! Kto w kolejce po medale ???

 2. bochniak

  15 lutego godzina 23:01

  Tempo robot jak na tej uliczce z Rynku do dzwonnicy to ciężki wstyd dla Kolawińskiego. Tam były 3 miesiace czystej roboty. Nie trzeba było jej zamyjać aż na półtora roku . To była bardzo potrzebna arteria gdy zamykano pozostałe 3 ulice przy Rynku.
  Gdzie jest ekspozycja ( np. podświetlana wieczorem gablota) ze zdjęciami z odkrytych historycznych 2 nawierzchni z bali drewnianych ???!!!! Czemu na to nie wpadł żaden ze 150 urzednikow magistratu , na czele Tak samo powinno być na Rynku i na ul. Dominikańskiej jezeli już zdecydowano sie je w całości przykryć nowa nawierzchnią, bez zostawiania lokalnych odkrywek archeologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra