- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. W czwartek spotkanie z Piotrem Pogonem

- REKLAMA -

Fundacja Jesteś, Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Starostwo Powiatowe w Bochni serdecznie zapraszają na drugie spotkanie w ramach cyklu #Bochnia.

W czwartkowy wieczór naszym gościem będzie Piotr Pogon, który tak mówi o sobie: Jestem zwykłym facetem, z niezwykłym życiorysem. Urodziłem się czterokrotnie. Po kolejnych nawrotach choroby nowotworowej przybyło blizn na moim ciele, lecz każdy dzień życia nabrał nadzwyczajnego tempa. Nic już potem nie było jak dawniej. Choroba, porażki i wzloty życia osobistego, wrażliwość na otaczający świat i ludzi sprawiły, że zacząłem czerpać garściami z tego co zostało mi podarowane. Zostałem nieuleczalnie zarażony zachwytem (sic!)nad Życiem.

Piotr Pogon, pomimo licznych chorób i braku płuca, ukończył wielokrotnie maratony na całym świecie, zawody triathlonowe, kompletuje kolejne szczyty Korony Ziemi, pokonuje kolejne granice. Swoje życie poświęcił fundraisingowi, pozyskiwaniu środków dla niepełnosprawnych, których jest oddanym ambasadorem, współpracując aktywnie m.in. z Anną Dymną czy Jaśkiem Melą. Piotr Pogon nieustannie uczestniczy w pogoni za życiem – na przekór przeciwnościom. Ta niezwykła historia ma także bocheńskie wątki, o czym z pewnością usłyszymy.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 20 czerwca o godz. 18:00 w sali Obrad Starostwa Powiatowego w Bochni (I piętro).

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki Piotra Pogona – “W POGONi za życiem”. Będą także zbierane datki na leczenie i rehabilitację małego Gabrysia Papciaka.

#Bochnia – to cykl spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami samorządowymi. Celem cyklu jest przedstawienie postaci bardziej i mniej znanych, związanych z Bochnią, których przykład może być inspiracją dla mieszkańców – zarówno tych najmłodszych, jak i bardziej doświadczonych życiem. Pierwszym gościem był Stanisław Liguziński, z którym rozmowę przeprowadził Karol Paciorek.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra