- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. W Civitas Christiana „Jesienna szkoła patriotyzmu”

- REKLAMA -

Przez trzy listopadowe dni ( 6, 7 i 13) w siedzibie bocheńskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana będą odbywały się wykłady w ramach projektu finansowanego przez Województwo Małopolskie.

Projekt zainaugurują wykłady: dr Bogdana Kosturkiewicza „Współczesna Polska” oraz Stanisława Mroza „Odzyskanie niepodległości w nawiązaniu do prozy Zofii Kossak” zaplanowane na godzinę 13 w poniedziałek.

Na godz. 10 we wtorek przewidziano prelekcję Jerzego Pączka „Odzyskanie niepodległości w latach 1918-20 oraz wkład Polaków w II wojnę światową”.

Na godzinę 13.50 – 13 listopada zaplanowano natomiast wykład ks. dr Marka Mierzyńskiego „Troska o Kościół i sprawy Ojczyzny bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II” . Wykład poprzedzi msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Orkiestry Kopalni Soli w Bochni.

W ramach projektu przewidziano także wyjazd autokarowy seniorów i młodzieży do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Wyjazd zaplanowano we wtorek , bezpośrednio po wykładzie. Zapisy są przyjmowane w biurze KSCCh.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra