- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. W bocheńskim magistracie zamieszkał kot. Hrabia Drakula jest ulubieńcem nie tylko urzędników

Nazywa się Hrabia Dracula (w skrócie Draki) i  co rano czeka przed Urzędem Miasta w Bochni, żeby ktoś go wpuścił do środka. Czarny, sympatyczny zwierzak zyskał przychylność urzędników.

Zjawił się w maju zeszłego roku i już został. Czemu miałby zresztą nie zostać? Wygląda na to, że jest mu tu naprawdę bardzo dobrze! W całym budynku ma kilka miseczek i kilka  posłań pod biurkami.

Fot. Zuzanna Bober

Być może słyszeliście o kotach, które mają paru właścicieli. Schemat takich opowieści jest mniej więcej taki: twój kot pewnego dnia znika i odnajdujesz go jakoś po paru dniach u nieco dalszej sąsiadki, a ona zdziwiona mówi: To Pana/Pani kot? Przecież on od zawsze mieszkał ze mną! Są koty, które zjawiają się w naszym życiu niespodziewanie i nagle. Mówi się też, że to nie człowiek wybiera kota, lecz kot człowieka. Draki wybrał sobie za dom cały Urząd Miasta Bochnia, a za swoich opiekunów wielu pracujących tu urzędników.

To właśnie oni wybrali mu imię. Zastanawiali się długo. W końcu zdecydowano, że skoro kot jest czarny i brakuje mu jednego zęba to może dobrze będzie nazwać go … Hrabia Drakula.

Czy Drakula wpływa na  życie w bocheńskim magistracie? Ależ tak! Czyni je swoją obecnością przyjemniejszym.

Autor: Zuzanna Bober

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Twój nick

    01 września 2023 godzina 20:02

    I to jest wspaniała wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra