PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Wydarzenia

BOCHNIA. V Międzyszkolny Turniej Szaradziarski – ZDJĘCIA

20 uczniów wzięło udział w V Międzyszkolnym Turnieju Szaradziarskim o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia, który odbył się w  Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni.

Do zmagań szaradziarskich przystąpili uczniowie szkół podstawowych nr: 1, 2, 4 i 7. Na rozwiązanie kilkunastu zadań z dziedziny historii, geografii, chemii, matematyki i sportu oraz drobnych szaradziarskich form wierszowanych mieli 60 minut.

Zwycięzcą turnieju został Jakub Nagięć ze Szkoły Podstawowej nr 2, który osiągnął największą ilość punktów i został uhonorowany pucharem Burmistrza Miasta Bochnia.

Drugie miejsce wywalczyła Emilia Halberda ze Szkoły Podstawowej nr 7, a trzecie Kinga Satała ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju.

Puchar Burmistrza Miasta Bochnia w kategorii drużynowej wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 zdobywając najwyższą ilość punktów (łączny wynik 5 uczniów). II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, natomiast III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 .

Puchary, dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców ufundowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta wręczyli Gustaw Korta – zastępca burmistrza miasta Bochnia oraz Tadeusz Bembenik – Prezes Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „OMNIBUS”.

Jury konkursu stanowili: Tadeusz Bembenik – Prezes Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „OMNIBUS”, Janina Bembenik – członek Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „OMNIBUS”, Leszek Posyniak – członek Krakowskiego Klubu Szaradzistów „AGORA” oraz Anna Kawalec – Urząd Miasta Bochnia, którzy równocześnie byli organizatorami turnieju.