- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Stowarzyszenie Bocheńscy Patrioci organizuje zbiórkę darów dla Polaków na Wileńszczyźnie

- REKLAMA -

Potrzebne są słodycze, artykuły szkolne, książeczki edukacyjne do przedszkoli, zabawki, ale też pasty i szczoteczki do zębów. Po raz kolejny Stowarzyszenie Bocheńscy Patrioci organizuje zbiórkę darów „Dzieciom na Kresach” dla Polaków na Wileńszczyźnie, a zwłaszcza dla najmłodszego pokolenia.

-Podczas najbliższej akcji odwiedzimy przede wszystkim dzieci z rejonu parafii Podbrzezie-Glinciszki, a także także Hospicjum im. Bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie – informują organizatorzy akcji.

Zbiórki stacjonarne w szkołach będą prowadzone do 8 grudnia. Potrzebne są słodycze, kredki, pisaki, kolorowanki, nowe książeczki edukacyjne do przedszkoli, nowe zabawki, nowe pluszaki, pasty i szczoteczki do zębów.

Wszystkie zebrane dary zostaną przewiezione do Szkoły Podstawowej w Grobli, gdzie następnie zostaną posegregowane i przygotowane do transportu.

Wyjazd zaplanowany jest na 14 grudnia.

W przypadku chęci zorganizowania zbiórki zapraszamy do kontaktu:mail: bochenscypatrioci@wp.pl lub w wiadomości prywatnej.

Wileńszczyzna to ziemia odebrana Polsce, przez wieki związana z naszą tradycją i kulturą tworzyła Rzeczpospolitą. Wielka część naszej tożsamości narodowej, to o niej pisał Mickiewicz, za nią tęsknił Słowacki. Na Uniwersytecie Wileńskim powstawała, krzepła i rozwijała się polska nauka. Po II wojnie światowej, za przesuniętą na zachód granicą pozostali Polacy, do dziś zmagający się z niezliczonymi trudnościami i problemami.

Polacy, którzy nigdy z ojczystej ziemi nie wyjeżdżając znaleźli się nagle za granicą Polski. Z pokolenia na pokolenie zmagają się z trudnym losem, a mimo wszystko dalej są Polakami, chcą żyć jak w Polsce, krzewią wartości kultury polskiej, kultywują tradycje narodowe Polski. Wspierajmy ich w zachowaniu polskości. Pokażmy że los Polaków z kresów, z Wileńszczyzny, nie jest nam obojętny.

Akcję można wesprzeć również przez portal zrzutka: https://zrzutka.pl/kfkagm

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra