- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Ruszyła zbiórka na remont nowej siedziby chóru PCSN. Potrzebne jest 20 tys. zł

- REKLAMA -
Fot. zrzutka.pl

W budynku obok Galerii Rondo będą odbywały się próby bocheńskiego chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai. To obiekt należący do Spółdzielni Rolniczo-Handlowej „Jutrzenka”. Znalezienie nowego lokum okazało się koniecznością. W Bursie, którą zajmował chór do tej pory, planowana jest bowiem pilna modernizacja instalacji elektrycznej, a następnie generalny remont całego piętra.

Przedstawiciele chóru nie skorzystali z propozycji parafii św. Mikołaja w Bochni, która zaoferowała ks. Stanisławowi Adamczykowi dwie sale na wikarówce (w tym jedną na wyłączność) o powierzchni przekraczającej dotychczasowe lokum. Rozważane było też przeniesienie chóru do małej sali gimnastycznej w SP nr 5, a także zagospodarowanie na miejsce prób – budynku należącego do Skarbu Państwa.

Ostatecznie zdecydowano się na pomieszczenia przy ulicy Partyzantów. Nowe lokum chóru wymaga jednak remontu. Rodzice chórzystów zaoferowali pomoc. Prace już trwają. Zdecydowano się także na założenie zbiórki na ten cel na portalu zrzutka.pl. ZOBACZ Potrzebne jest 20 tys. zł.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra