Wydarzenia

Bochnia. Rewitalizacja miasta z lotu ptaka. Sprawdzamy, co obecnie dzieje się w centrum Bochni!

fot. Grzegorz Paluchowski

Od ubiegłego roku trwa rewitalizacja centrum Bochni. Wiadomo, ze termin zakończenia prac zostanie wydłużony. Sprawdziliśmy, co obecnie dzieje się w ramach tej inwestycji.

 • Przy ulicy Solnej trwają prace wykończeniowe związane z uzupełnieniem nawierzchni w obrębie studzienek kanalizacyjnych.
 • Równolegle wykonywane są badania archeologiczne na płycie rynku, mające na celu uzupełnienie i zakończenie badań odkrytych zabudowań w obrębie wschodniej części ratusza.
 • Prowadzone są też badania archeologiczne, wyprzedzające pod wykonanie zaprojektowanej kanalizacji na ul Dominikańskiej.
 • Na Rynku został wykonany skaning 3D odkrytych i oczyszczonych pozostałości murów ratusza pod potrzeby stworzenia odpowiedniej, pełnej dokumentacji.

Kiedy zakończy się inwestycja? Na to pytanie nikt precyzyjnie nie potrafi odpowiedzieć.

Fot. Grzegorz Paluchowski

2 komentarze

2 Comments

 1. Mieszkanka

  16 lipca godzina 21:01

  Gdzie są młodzi i zbuntowani przeciwnicy obecnej władzy, czyżby byli tylko zwykłymi pieniaczami? Czas na czyny i działania szanowni panowie, los miasta spoczywa w waszych rękach. Działajcie, ciśniecie władzę, nie zgadzajcie się na to co jest, liczymy na waszą determinację i skuteczność.

 2. Mieszkaniec

  16 lipca godzina 21:59

  To znaczy co mają zrobić ci młodzi gniewni? Jakieś znicze zapalić, oflagować się, głodować, przerwać trwające prace? A może mają się cieszyć, że po wielu zawirowaniach i miesiącach przestoju w końcu się ruszyło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra