- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Przyjdź, kup ciasto i wesprzyj bliźniaczki! Dziś w SP nr 1 w Bochni kawiarenka dla Ali i Hani

- REKLAMA -

Mnóstwo słodkości przygotowali rodzice i uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni. Domowe ciasta i ciasteczka będzie można kupić już dziś podczas kawiarenki zorganizowanej w sali gimnastycznej. Dochód z niej zostanie przeznaczony na leczenie Ali i Hani – bliźniaczek, które urodziły się jako wcześniaki i wymagają specjalistycznej opieki medycznej, a także intensywnej rehabilitacji.

Kawiarenka rusza już po godzinie 8. Słodkie wypieki będą sprzedawane do południa. Warto zajrzeć do szkoły, by zakupić świeże i pyszne ciasta. To kolejna charytatywna inicjatywa szkoły, która słynie z akcji dobroczynnych. Ta ma wymiar szczególny bowiem dziewczynki są siostrami Stasia, jednego z uczniów klasy trzeciej.

Ala i Hania to bliźniaczki, które urodziły się jako wcześniaki. Ich rozwój jest mocno opóźniony. Mając 3,5 roku są na etapie rocznego dziecka. Dziewczynki, które sporą część swojego życia spędziły w szpitalu, cały czas wymagają specjalistycznej opieki medycznej, a także intensywnej rehabilitacji. Nie mówią, mają poważne problemy ze wzrokiem (wada minus 11), są też problemy ze słuchem. Żadna z bliźniaczek nie chodzi. Ala ma zdiagnozowany zespół krótkiego jelita, a także wodogłowie wewnętrzne. Hania żywiona jest dojelitowo przez gastrostomię.

Od września dziewczynki korzystają z zajęć Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego SENSORI. To miejsce w którym czują się bardzo dobrze, mają tam profesjonalną i życzliwą opiekę.

Bliźniaczki są podopiecznymi krakowskiego Hospicjum Domowego ALMA SPEI, a także Fundacji Serca dla Maluszka. Leczenie dziewczynek można cały czas wspierać przekazując fundusze na ten cel. KLIKNIJ I WESPRZYJ BLIŹNIACZKI

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anonim

    09 grudnia 2019 godzina 14:04

    Dziś info..marnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra