- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Przy ulicy Proszowskiej powstanie Dom Sąsiedzki

- REKLAMA -

Na osiedlu Proszowskim w Bochni może niedługo powstać Dom Sąsiedzki. W zamyśle miejsce to ma pełnić funkcję ochronki dla dzieci, kafejki internetowej, klubu seniora czy lokum Koła Aktywnych Kobiet. Z inicjatywą stworzenia przestrzeni do spotkań osiedlowych wyszli sami mieszkańcy Proszowskiej. O pomoc zwrócili się do Starosty Bocheńskiego. Gospodarz powiatu wystąpił już do Wojewody Małopolskiego o przekazanie budynku po Archiwum Narodowego, które mieściło przy ul. Proszowskiej. Czy się uda?

Do początku tego roku z budynku korzystało Archiwum Narodowe, które oddział bocheński przeniosło do Krakowa. Nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa, dlatego na prośbę Zarządu Osiedla Proszowskie, Starosta Adam Korta wystąpił do Wojewody Małopolskiego o przekazanie tego obiektu na potrzeby utworzenia Domu Sąsiedzkiego.

Dom Sąsiedzki stanowiłby wspólną przestrzeń na działalność świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży w formie filii „Ochronki”, kafejki internetowej, kącika prasowo-czytelniczego, „Klubu Seniora”, ”Koła Aktywnych Kobiet”, „Klubu Malucha”. Byłby również miejscem spotkań sąsiedzkich oraz siedzibą lokalu wyborczego.

Tworzenie takich wspólnot to znakomity pomysł na integracje lokalnej społeczności . Dziękuję mieszkańcom, szczególnie Panu Adamowi Grabosiowi za taką inicjatywę. Mam nadzieję, że Pan wojewoda przychyli się do naszego wniosku – mówi Adam Korta – Starosta Bocheński.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Gość P

  27 września 2023 godzina 20:45

  Może nie znaczy, że powstanie-przedwyborcza po-dpucha- chciałbym się mylić.

 2. Avatar

  albo - albo

  28 września 2023 godzina 08:12

  Albo przedwyborcza po-dpucha albo po wyborcze pis-da

 3. Avatar

  Anonim

  28 września 2023 godzina 12:54

  No tak przed wyborami można wszystko obiecac panie Starosto,jak zamienia się stolek na senatorski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra