Wydarzenia

Bochnia. Przy bocheńskim szpitalu stanął namiot. Będą w nim przyjmowani wszyscy pacjenci, którzy trafią do szpitala ZDJĘCIA

Przed Szpitalem Powiatowym w Bochni stanął dziś specjalny namiot. Odbywać się w nim będzie wstępny wywiad epidemiologiczny u pacjentów, którzy zgłaszają się do lecznicy. To pomoże ochronić pracowników i innych pacjentów przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem.

– Zaproponowałem takie wsparcie dla szpitala, w trosce o zdrowie pacjentów i personelu medycznego szpitala. Z pewnością zmniejszy się ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w placówce, która jest na to szczególnie narażona. To bardzo ważne działanie, co pokazuje przykład szpital z brzeska, który musiał zamknąć część oddziałów. Dziękuję panu komendantowi i strażakom za pomoc w udostępnieniu i rozstawieniu – podkreśla Adam Korta Starosta Bocheński.

Namiot postawili strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni. Będzie w nim prowadzony wstępny wywiad epidemiologiczny z pacjentami zgłaszającymi się do szpitala.

Taka procedura pomoże ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 personelu szpitala i innych pacjentów. Jeśli chory będzie wykazywał objawy zakażenia koronawirusem, w namiocie poczeka na transport do oddziału zakaźnego.

Bocheńska lecznica musi się przygotować na większą ilość pacjentów w najbliższym czasie. Szpital w Brzesku z powodu zakażeń i kwarantanny zamknął kilka oddziałów m.in. położnictwo. Część pacjentów, którzy trafiliby do Brzeska będzie musiała być hospitalizowana w Bochni.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Ola

  01 kwietnia godzina 14:39

  To sie chwali…Brawo..

 2. Anonim

  01 kwietnia godzina 14:41

  To sie nazywa zapobieganie..BRAWO!!!

 3. Ola

  01 kwietnia godzina 14:42

  To sie nazywa zapobieganie BRAWO!!!

 4. aga

  01 kwietnia godzina 16:43

  wspaniale myslanie i zapobieganie to potega

 5. Bichnianka

  01 kwietnia godzina 19:29

  Brawo panie Adamie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra