- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA-PROSZÓWKI. Rekordowy wynik aukcji prac uczestników WTZ [LISTA DARCZYŃCÓW]

- REKLAMA -

Jak już pisaliśmy w hali II LO im. Orła Białego w Bochni odbyła się XXVI Aukcja Prac Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek. Zainteresowanie nią przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. A finansowy efekt zaskoczył wszystkich.

 Aukcję poprowadzili Ewa Rachfalik i Stanisław Bukowiec.

Już pierwsza licytowana praca „Bazylika i Dzwonnica w Bochni” (pastel) zlicytowana przez właścicieli firmy Katmandu Meble państwa Annę i Pawła Kozików, spotkała się z dużym zainteresowaniem i z kwoty 100zł wylicytowano ją na 1600 zł. Stawki licytowanych prac systematycznie rosły w górę aż do rekordowej sumy 8600 zł zaoferowanej za „Zamek w Nowym Wiśniczu” (pastel) wraz z książką i konstytucją RP z dedykacją Aleksandra Kwaśniewskiego przez Marcina Lemiowskiego (firmę Gomar-Stal sp. z o.o.). Równie aktywnie brał udział w aukcji Dawid Michalik (firma Equity Advisors sp.z o.o sp.k) , który wylicytował pracę „Katedra Wawel” (tusz i akwarela) z dedykacją Szymona Hołowni na 8500 zł. Aktywni w licytacji byli także Mariusz Skowronek (firma Ekombud), który wylicytował pracę z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza pt. „Domek przy ul. Matejki” (pastel) w wysokości 7000zł oraz Kazimierz Bukowiec licytował w imieniu Macieja Słomy (firma Werner Kenkel) i nabył pracę pt: „ Wawel Kaplica Zygmuntowska” (pastel) z dedykacją Donalda Tuska za kwotę 6000zł.

Licytujący najbardziej interesowali się pracami wykonanymi w technikach: pastela sucha, akwareli, tuszu, akrylu i haftu krzyżykowego. Głównymi wykonawcami najlepiej licytowanych prac byli: Agnieszka Przybyło, Katarzyna Ciszek, Sebastian Łach i Artur Stec. Trzeba zaznaczyć, że wkład pracy pozostałych uczestników został również doceniony przez nabywców, co wpływa korzystnie na motywację oraz zaangażowanie w pracy wszystkich wykonawców.

Najaktywniejsi aukcjonariusze:

 • Magdalena i Marcin Radzięta – sala weselna „Arkadia” 16 000 zł („Wawel Kaplica Zygmuntowska”- pastel wraz z książką pt: ”Prezydent” i Konstytucją RP z dedykacją Aleksandra Kwaśniewskiego za 4500 zł, „Dawna ul. Biała wg Gulika”- haft z dedykacją Jarosława Kaczyńskiego za 8000 zł, „ Plac Zamkowy w Warszawie”- tusz i akwarela z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza za 2500 zł, „Wawel Kaplica Zygmuntowska”- tusz i akwarela z podpisem Jarosława Kaczyńskiego za 1000 zł)
 • firma Werner Kenkel reprezentowana przez kierownika działu rozwoju Kazimierza Bukowca 14000 zł („Wawel Kaplica Zygmuntowska”- pastel wraz z książką pt: ”Prezydent” i Konstytucją RP z dedykacją Aleksandra Kwaśniewskiego za 6000 zł, „Gdańsk Żuraw”- haft z dedykacją Donalda Tuska za 3500 zł, „Szyb Campi nocą”- pastel za 4500 zł)
 • Piotr Waśniowski (firma Astat) 13 500 zł („Bochnia Rynek” akryl za 4000 zł, „Bazylika w Bochni” pastel za 1000 zł, „Domy Dawna ul. Biała w kolorze” pastel za 4000 zł, „Kaplica na Murowiance” pastel z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza za 4000 zł., „Bochnia Rynek” haft z podpisem Urszuli Rusieckiej za 500 zł.)
 • Marcin Lemiowski (firma Gomar-Stal sp. z o.o.) 12 803 zł („Zamek w Nowym Wiśniczu” haft + konstytucja RP i książką pt.: „Prezydent” z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego za 8600 zł, „Fragment Rynku w Bochni z pomnikiem Kazimierza Wielkiego” tusz i akwarela za 4000 zł, ceramika za 203zł.)
 • Dawid Michalik (firma Equity Advisors sp. z o.o. sp. k z Krakowa) 12 000 zł („Katedra Wawel” tusz i akwarela z podpisem od Szymona Hołowni za 8500 zł, „Warszawa Starówka” haft + konstytucja RP i książką pt.: „Prezydent” z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego za 3500 zł).
 • Adam Korta Starostwo Powiatowe 11500zł („Gdańsk” pastel z dedykacją Donalda Tuska za 4000 zł, „Zamek w Nowym Wiśniczu” akwarela wraz z dedykacją Małgorzaty Kidawy- Błońskiej za 2500 zł, „Warszawa Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta” haft +konstytucja RP i książką pt.: „Prezydent” z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego za 3000 zł, „ Zamek w Nowym Wiśnicz wg Fabiańskiego” pastel za 2000 zł)
 • Anna i Paweł Kozik firma Katmandu Meble 7100 zł („ Bazylika Mariacka w Krakowie” haft z dedykacją od Szymona Hołowni za kwotę 5500 zł, „Bazylika i Dzwonnica w Bochni” pastel za 1600 zł)
 • Mariusz Skowronek prezes Ekombud 7000 zł („Dom przy ul. Matejki” pastel z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza)
 • Krzysztof Kołodziejczyk kompleks restauracyjny Panorama 6500 zł  (m.in. „Zamek w Nowym Wiśniczu” pastel z podpisem Szymona Hołowni za 5000 zł, „Zamek w Nowym Wiśniczu” haft z podpisem Urszuli Ruseckiej za 500 zł, „Zimową porą” haft za 1000 zł)
 • firma Contimax reprezentowana przez Krzysztofa Zgraję 5000 zł („Dawny widok szybu Sutoris” pastel za 4000 zł, „Most na Rabie wg F.Mollo” akwarela za 1000 zł)
 • Ryszard Birkowski firma R- Bud 5600 zł („Domy dawna ul. Biała w kolorze” pastel za 4000 zł, „Kraków Sukiennice” haft za 1600 zł)
 • Krystyna Klęsk 4500 zł („Zamek w Nowym Wiśniczu” pastel z dedykacją Jarosława Kaczyńskiego za 1200 zł, „Zamek w Nowym Wiśniczu” haft z dedykacją od Małgorzaty Kidawy- Błońskiej za 3100 zł, „Kościół św. Pawła w Bochni” pastel za 200 zł)
 • firma Segafredo Zanetti reprezentowana przez Karolinę Machaj 4000 zł („Warszawa” akryl)
 • Anna i Grzegorz Radzięta firma Profilbud 4130 zł („ Warszawa Plac Zamkowy”- haft z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza, „Św. Rita” haft za 100 zł, obraz „Kościół św. Leonarda” za 30 zł)
 • Cecylia Jończyk wraz z córką Anna Ciszek 4000 zł („Fragment Bochni” pastel, obrazy haftowane)
 • Piotr Janeczek 3500 zł („Dawna Bochnia” pastel za 2500zł, „Kapliczka na Murowiance” za 1000zł)
 • Tomasz Gądek Galeria Rondo 3000zł ( „Zaułek w Bochni wg W. Kasprzyka” pastel za 2500 zł, „ Chata góralska” haft za 500 zł)
 • Prelitech sp. z o.o. reprezentowana przez pana Sebastiana Piwowarczyka 2000 zł („Domy nad rzeką z mostkiem” akryl, „Jelonki” haft)
 • Burmistrz Miasta Bochnia Magdalena Łacna 1700 zł („Dawna ulica Biała w szarości”  akwarela 1500 zł, ceramika 200 zł)
 • Barbara Nowak 1600 zł („Dawna ul. Biała wg Gulika” haft z dedykacją Jarosława Kaczyńskiego za 1000 zł, „Szczecin” haft za 50 zł, obraz „Afryka” 400 zł, ceramika 150 zł)
 • Helena i Józef Mikulscy 1500 zł (prace z metaloplastyki)
 • Krzysztof Tyka 1300 zł („Zakole Raby wg M. Samlickiego”- akwarela za 1300zł)

Ponadto bezpośrednio na konto darowizn wpłynęło od firm: Rystal sp. z o.o. Ryszarda Maćkowskiego oraz  Air-Tech-Bud sp. z o.o. Jana Majki przekazały po 3000zł.

Nie sposób wszystkich dokładnie wymienić, którzy dorzucali kolejne kwoty do tegorocznej aukcji, gdyż byłoby to bardzo obszerne sprawozdanie, ale tym bardziej chcemy im wszystkich serdecznie podziękować za każdą nawet symboliczna sumę jaką wsparli tę charytatywną aukcje na rzecz uczestników WTZ w Proszówkach – podsumowuje Edward Firek, kierownik WTZ w Proszówkach

Po raz pierwszy Starosta Bocheński pan Adam Korta poprowadził licytację pracy przekazanej przez WTZ na wsparcie Kingi Magdoń-Papciak i jej syna Gabriela, którzy rok temu ulegli poważnemu wypadkowi samochodowemu. Pracę została zakupiona przez państwo Magdalenę i Marcina Radziętów za 6500 zł.

Ogółem z licytacji prac i wolnej sprzedaży udało się zebrać kwotę około 145 tys. zł, ale są to dane wstępne, szacunkowe. Nadal też można nabyć też prace wykonane przez uczestników w ramach tzw. wolnej sprzedaży w siedzibie WTZ w Proszówkach.

Organizatorzy akcji składają podziękowania dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni Edycie Mierzwińskiej za udostępnienie auli pod aukcję wraz z zapleczem, prowadzącym aukcję oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek formie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Lucek

  10 czerwca 2024 godzina 21:49

  Super wynik! Gratulacje! Co roku udawadniacie, iż nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko to aby świat sprawnych inaczej stał się bardziej kolorowy. Doceniam Wasze zaangażowanie i tak trzymać 🙂 Niech to będzie wzorem dla innych, którym się wydaje „że nie da się nic więcej zrobić”. Powodzenia w dalszej działalności i kolejnych sukcesów w rewalidacji.

 2. Avatar

  Lucek

  11 czerwca 2024 godzina 07:14

  Super wynik! Gratulacje! Co roku udawadniacie, iż nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko to aby świat sprawnych inaczej stał się bardziej kolorowy. Doceniam Wasze zaangażowanie i tak trzymać 🙂 Niech to będzie wzorem dla innych, którym się wydaje „że nie da się nic więcej zrobić”. Powodzenia w dalszej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra