- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Podczas kwarantanny poszedł do kantoru wymienić walutę. Były też inne przypadki!

fot. Kuba kaczmarczyk
- REKLAMA -

Towarzyskie spotkanie w lesie, wspólne piwo przed blokiem,  opuszczenie kwarantanny z uwagi na potrzebę wymiany waluty, to dla niektórych osób powody warte złamania  obowiązujących przepisów mających na celu walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Zgodnie z zapowiedzią, ostatniej doby policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni  wyciągnęli surowe konsekwencje wobec osób nieprzestrzegających nowych obostrzeń.  

W związku ze zmianami, jakie wprowadziło rozporządzenie Rady Ministrów, zmieniła się również taktyka działań policjantów patrolujących miasta i wsie powiatu bocheńskiego.

– Znacząca część policjantów wykonuje intensywne czynności patrolowe, a od kilku dni w zadaniach tych policjantów wspomagają również żołnierze. Niestety już pierwsze dni wzmożonych kontroli pokazują, że mimo wielu apeli o odpowiedzialne zachowanie, mimo zapowiedzi surowych konsekwencji niestosowania się do obostrzeń nie wszyscy w dobie epidemii koronawirusa zdają się rozumieć powagę sytuacji – mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w czasie ostatniej doby ukarali mandatami 6 osób niestosujących się do zakazu gromadzenia się, oddali pod opiekę rodziców 2 osoby nieletnie, które w tym czasie, bez opieki dorosłych przebywały poza miejscem zamieszkania i przygotowali kolejny wniosek do sądu o ukaranie osoby za złamanie zasad kwarantanny.

W środę (1 kwietnia), policjanci patrolujący jedno z osiedli mieszkaniowych na terenie Bochni, zauważyli siedzących na ławce mężczyznę i kobietę spożywających wspólnie alkohol.

Osoby te, z racji niestosowania się do zakazu spotkań, oraz za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 500 złotych każdy.

Kolejny przypadek złamania obostrzeń dotyczących zakazu organizowania spotkań miał miejsce w Damienicach w rejonie zalesionym, przy drodze technicznej autostrady A4. Tam grupa młodzieży, po godzinie 1:00 w nocy spotkała się w 6 osób, w tym dwie osoby nieletnie.

Cztery osoby pełnoletnie w związku z artykułem 54 KW zostały ukarane mandatami karnymi, a nieletni zostali oddani pod opiekę rodziców, których poinformowano o konsekwencjach niestosowania się do obowiązujących zakazów.

W ramach działań wspierających służby sanitarne policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni nieprzerwanie, wraz z żołnierzami Wojska Polskiego kontrolują osoby odbywające kwarantannę na terenie powiatu bocheńskiego.

W trakcie jednej z kontroli na terenie Bochni, patrol nie zastał mężczyzny objętego przymusową kwarantanną. Policjanci ustalili, że mężczyzna w tym czasie wyszedł do kantoru, gdyż potrzebował wymienić pieniądze.

Z kontroli została sporządzona notatka, która posłuży do sporządzenia do sądu wniosku o ukaranie wobec mężczyzny, za tak niefrasobliwe zachowanie.

– Jeszcze raz apelujemy do wszystkich o odpowiedzialność i solidarność w działaniu na rzecz ochrony życia i zdrowia naszego jak również innych osób. Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, i zakazu gromadzenia się narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro! – dodaje Łukasz Ostręga.

12 komentarzy

12 Comments

 1. Avatar

  maria

  02 kwietnia 2020 godzina 14:40

  dziękujemy ze jestescie

  • Avatar

   niezgadzamsie

   02 kwietnia 2020 godzina 15:01

   Proszę dziękować za siebie, bo ja nie chcę państwa policyjnego, za mnie proszę nie dziękować.

   • Avatar

    Pablo

    02 kwietnia 2020 godzina 15:42

    To nie chodź do kantoru, jak jesteś chory i masz siedzieć w domu

   • Avatar

    Polak

    02 kwietnia 2020 godzina 21:50

    A podoba ci się tysiące trupów we włoszech? Przez swoją głupotę możeż poprzez koronawirusa dołączyć do tych trupów.

   • Avatar

    Azba

    03 kwietnia 2020 godzina 01:34

    Tak niech wszystcy się panoszą to zaproś tych ludzi do domu i zróbcie sobie imprezkę taką zabójczą

 2. Avatar

  Artysta

  02 kwietnia 2020 godzina 15:32

  Pod blokiem na solnej górze taniczom dziewczynki na róże. Jedna blondi druga czarna jedna gruba druga zgrabna. Rurki nieodkarzajom A oby dwie z niej korzystają

  • Avatar

   Anonim

   03 kwietnia 2020 godzina 05:09

   Ortografii się ucz głąbie!

 3. Avatar

  Azba

  03 kwietnia 2020 godzina 01:34

  Tak niech wszystcy się panoszą to zaproś tych ludzi do domu i zróbcie sobie imprezkę taką zabójczą

 4. Avatar

  pies

  03 kwietnia 2020 godzina 06:50

  brawo policja

 5. Avatar

  Alek

  03 kwietnia 2020 godzina 06:51

  Kasy mu nie starczy jak 30 koła sąd zapisze , co za dzban. JGP.

 6. Avatar

  Wisniczanka

  04 kwietnia 2020 godzina 06:51

  Policja naprawde stoi na wysokosci zadania. Pierwszy raz tak mysle oby tak pozostalo na zawsze. Dziekuje Wam.

 7. Avatar

  Wisniczanka

  04 kwietnia 2020 godzina 06:52

  Policja naprawde stoi na wysokosci zadania. Pierwszy raz tak mysle i oby tak pozostalo na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra