- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Pijany kierowca wpadł, bo… jechał za szybko

- REKLAMA -

Na setki skontrolowanych kierowców – 41 jechało za szybko. Wczoraj policjanci z Bochni prowadzili akcję „Prędkość”. W Rzezawie zatrzymali mężczyznę, który nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale także był pijany, mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 

W ramach lokalnej akcji „Prędkość” prowadzonej we wtorek (tj. 6 grudnia br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni kontrolowali przestrzeganie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami.

Głównym celem działań  jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Od godziny 11 mundurowi prowadzili czynności w miejscowości Rzezawa.

Około godziny 11:30 jeden z funkcjonariuszy dokonał pomiaru prędkości volkswagena. Kierujący nim przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 21 km/h. Pojazd zatrzymano, a mężczyzna został wylegitymowany i sprawdzony w policyjnej bazie danych. Sprawdzono również stan jego trzeźwości. Wynik tej kontroli wskazał, że tego dnia nie tylko prędkość pojazdu kierowanego przez 41-latka była niezgodna z przepisami. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Rzezawa. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywną. 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra