Wydarzenia

Bochnia. Około 4 ton darów trafiło na Wileńszczyznę. Obdarowani dziękują za pomoc!

Słodycze, napoje, środki czystości, środki sanitarne, lekarstwa, odzież, ale też zabawki, gry edukacyjne i przybory szkolne trafiły na Wileńszczyznę. Z Bochni zawiózł je potrzebującym Stanisław Dębosz.

– Tym razem wyruszyły dwa auta, jedno dostarczyła Polska Spółka Gazownictwa, a drugie prywatny sponsor z Bochni. Oba pojazdy były wypełnione darami – wyjaśnia organizator akcji.

Wyprawki szkolne otrzymały dzieci uczące się w polskich szkołach w Rzeszy, Duksztach, Korwiu, Butrymańcach, Podborzu i Rakańcach.

-Zawieźliśmy też paczki żywnościowe do miejscowości Postawki, gdzie od wielu lat przekazujemy pomoc pięciu polskim rodzinom. Na koniec tradycyjnie odwiedziliśmy hospicjum w Wilnie i siostrę Michaelę Rak – człowieka o wielkim sercu – wylicza Stanisław Dębosz.

Ekipa z Bochni powróciła z Wileńszczyzny z ogromnym bagażem ludzkiej wdzięczności. Za naszym pośrednictwem obdarowani dziękują za pamięć o Polakach na Wileńszczyźnie, za dobre serce i podzielenie się tym, co otrzymali.

Akcję „Wyprawka szkolna dla Polskiego dziecka na Litwie” wsparli:

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni, I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa w Jodłówce, Szkoła Podstawowa w Krzeczowie, Szkoła Podstawowa w Mikluszowicach, Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Rajbrocie, Szkoła w Trzcianie, Przedszkole Bajkowa Kraina w Kobylcu.

Podziękowania należą się także pracownikom Urzędu Miasta w Bochni, Pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa oraz wielu anonimowym ludziom za wsparcie oraz pomoc w organizacji wyjazdu.

– Na koniec dziękuję tym, którzy ze mną pojechali, za ich pracę, wysiłek oraz poświęcony czas oraz Ryszardowi za wykonanie plakatów. Serdecznie dziękuję za każdą formę pomocy, jeżeli kogoś pominąłem w podziękowaniach serdecznie przepraszam – dodaje Stanisław Dębosz.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra