Wydarzenia

Bochnia. Odkomarzanie w Bochni już dziś od godz. 19 do 23 na pl. Turka i Plantach Salinarnych

W związku z planowanymi przez Urząd Miasta Bochnia zabiegami likwidacji komarów, UM w Bochni informuje o zakazie przebywania ludzi i zwierząt, w rejonie wykonywania oprysków zewnętrznych. Dziś czyli 11 czerwca, w godzinach późno-popołudniowych tj. od. godz. 1900 do godzin wieczornych – około 2200 – 2300 zostaną przeprowadzone pierwsze zabiegi.

– Rozpylany środek w postaci mgły – aerozolu nie stanowi po opadnięciu niebezpieczeństwa dla ludzi i zwierząt, jednak w trakcie rozpylania nie powinien dostawać się do oczu, czy też dróg oddechowych mogąc powodować swędzenie i pieczenie – wyjaśnia Andrzej Koprowski z UM w Bochni.

Mieszkańcy okolicznych terenów zostaną poinformowani z wyprzedzeniem  o przeprowadzeniu zabiegu przez Ochotniczą Straż Pożarną, poprzez megafony, a teren przed wejściem osób i zwierząt zabezpieczy Straż Miejska. Mgła wytwarzana przez urządzenia bardzo krótko unosi się w powietrzu i dosłownie w kilkanaście sekund później nie ma już żadnego niebezpieczeństwa dla mieszkańców.

Przewidywany teren oprysków w dniu dzisiejszym to Plac Turka, Planty Salinarne  i – w zależności od wymaganego czasu zabiegu – istnieje możliwość przeprowadzenia prac w innych miejscach.

Opryski będą się odbywały w ciągu najbliższych kilku dni. UM w Bochni prosi o przestrzeganie komunikatów podawanych przez Straż Pożarną, oraz nie wchodzenie na teren działań.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra