Wydarzenia

Bochnia. Nie ustaje pomoc dla Oliwierka. Tym razem leczenie chłopca chcą wesprzeć rowerzyści

Na 31 sierpnia (sobota) zaplanowano Rajd Rowerowy „Zakończenie wakacji ze zbiórką charytatywną dla Oliwiera”. Uczestnicy wyprawy przejadą 25 km. Szczegóły imprezy na plakacie. Na rajd można się jeszcze zapisywać!

Oliwierek urodził się zdrowy. Po pół roku przestał gaworzyć, nie podnosił główki, nie potrafił siadać. Rodzice szukali odpowiedzi na to pytanie, w końcu pojawiła się medyczna diagnoza: inne postacie uogólnionej padaczki i zespołów padaczkowych. Padaczka lekooporna.

– Okazało się, że w utajonej formie padaczka atakowała organizm naszego synka już wcześniej, zaburzając jego rozwój i unieruchamiając, aż w końcu ujawniła się… pierwszy raz w nocy…wyrywając ze snu ciałko Oliwierka. Najgorsze jest to, że każdy atak jest jak naciśnięcie przycisku RESET w komputerze, który pozbywa Oliwierka osiągniętych umiejętności, tego co było najcenniejsze – wyznają rodzice chłopca.

Oliwierek jest dzieckiem tylko leżącym; jego nóżki i rączki są bardzo słabe, mięśnie i stawy muszą być cały czas pobudzane. Konieczna jest specjalistyczna i droga rehabilitacja oraz badania genetyczne, które niestety nie są refundowane, a które wreszcie wyjaśnią przyczynę choroby i pozwolą skutecznie ją leczyć.

W pomoc Oliwierkowi włączyło się mnóstwo osób. Na FB została utworzona otwarta grupa „Dobrzy ludzie dla Oliwierka„. Można na niej wystawiać i licytować przedmioty, dochód trafia na konto chłopca.

DOBRZY LUDZIE DLA OLIWIERKA

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra