Wydarzenia

Bochnia. Miliony na drogę Bochnia-Bogucice

Fot. Starostwo w Bochni

Prawie 15,5 miliona złotych wyniesie rozbudowa drogi powiatowej Bochnia-Uście Solne-Barczków na odcinku Bochnia-Bogucice. Umowę na realizację inwestycji podpisała dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Małgorzata Dąbrowska-Zysek wspólnie z przedstawicielem wykonawcy Elżbietą Wesołowską. Podpisaniu umowy towarzyszyli starosta bocheński Adam Korta i członek zarządu Rafał Rudka.

Przebudowa drogi będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Do końca tego roku powstanie dokumentacja projektowa, natomiast inwestycja zakończy się w maju 2021 r. Jest to dość odległy termin, ale zakres inwestycji jest duży. Na terenie przez który przebiega inwestycja, znajduje się wiele podziemnych i nadziemnych sieci, które trzeba będzie przebudować –  wyjaśnia starosta Adam Korta.

Zadanie obejmuje rozbudowę drogi powiatowej  na odcinku ponad 3, 4 km wraz z budową ścieżek rowerowych i chodników.  Na całej długości zostanie poszerzona jezdnia do 6 m, a powstałe chodniki i ścieżki rowerowe będą uwzględniać zniesienie  barier architektonicznych. Przewidziano również przebudowę lub remont przepustów oraz systemu odwodnienia korpusu drogowego. Rozbudowę skrzyżowań, przebudowę zjazdów, a także przebudowę i budowę 6 zatok autobusowych. Powstanie kanalizacja opadowa na  długości ponad 4 km,  a na odcinku 2,5 km przebudują rowy.

Koszt robót budowlanych i projektowych wynosi 15 495 798,80 zł brutto, natomiast uzyskana przez powiat dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wynosi 8 008 233,18 zł.

Wykonawcą inwestycji jest PDM Dębica Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra