- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia laureatem plebiscytu Eko HERO Małopolski 2022

- REKLAMA -

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Eko HERO Małopolski 2022. 28 listopada w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrody wybranym przez Kapitułę zwycięzcom wręczył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Józef Gawron.

Celem plebiscytu Eko HERO Małopolski jest wyróżnienie gmin, firm i proekologicznych inicjatyw, które mają pozytywny wpływ na środowisko i wpisują się w strategię ekologiczną Województwa Małopolskiego. Jak podkreślił wicemarszałek Józef Gawron, tegoroczna, trzecia już odsłona przedsięwzięcia okazała się pod każdym względem wyjątkowa.

Miasto Bochnia uzyskało w tegorocznym konkursie 3. miejsce w kategorii „Gmina Eko HERO 15 000 – 30 000 mieszkańców”.

Nagrodzone zostały działania edukacyjne prowadzone w ramach Projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, a także działanie inwestycyjne takie jak termomodernizacja budynków szkół i przedszkola, wymiany starych kotłów węglowych na nowe, bardziej przyjazne środowisku kotły gazowe oraz montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła  w budynkach mieszkalnych. Doceniono także działania dotyczące nowych nasadzeń zieleni na terenie miasta.

Dyplom z rąk wicemarszałka Józefa Gawrona odebrał zastępca Burmistrz Miasta Bochnia – Robert Cerazy oraz ekodoradca z UM Bochnia – Elżbieta Cieśla.

Pełne wyniki konkursu Eko HERO Małopolski 2022

Kategoria EkoInicjatywa

1. Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski

2. Ogrody deszczowe w Krakowie

3. 50/50 – metoda prowadząca do ograniczenia zużycia energii w szkołach

Kategoria Firma EkoHERO

1. FAKRO Sp. z.o.o.

2. Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń z.o.o. sp.k.

3. Rekliniec Restauracja Myślenice

Kategoria Gmina EkoHERO do 15 000 mieszkańców

1. Gmina Wielka Wieś

2. Gmina Rzepiennik Strzyżewski

3. Gmina Pcim

Kategoria Gmina EkoHERO 15 000 – 30 000 mieszkańców

1. Gmina Niepołomice

2. Gmina Czarny Dunajec

3. Gmina Miasta Bochnia

Kategoria Gmina EkoHERO powyżej 30 000 mieszkańców

1. Gmina Skawina

2. Gmina Myślenice

3. Gmina Miasta Tarnowa 

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Pytanie

  29 listopada 2022 godzina 17:25

  Czy przyznając powyższą nagrodę uwzględniano także nasadzenia w pasie zieleni w strefie BSAG, powstałe ze środków z budżetu obywatelskiego wywalczonych przez mieszkańców, które to obecnie są wystawione na sprzedaż?
  Z artykułu wynika jednoznacznie, ze „Doceniono także działania dotyczące nowych nasadzeń zieleni na terenie miasta” pytanie o które nowe nasadzenia chodzi? Z tego co mi się kojarzy to dużo zieleni wycięto (np. Rynek, Uzbornia), a część pasa zieleni w strefie BSAG wywalczonego przez mieszkańców, ma zostać sprzedana prywatnemu inwestorowi. Bardzo proszę o sprecyzowanie o jakie nowe nasadzenia chodzi?

 2. Avatar

  Stefek nie lubi zieleni

  01 grudnia 2022 godzina 23:20

  Ale ściema i udawanie,co widać właśnie tą ekologię i zieleń na rynku hehe.Betonoza i drzewka w doniczkach i zieleń znikoma o którą mało się dba i usycha…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra