Wydarzenia

Bochnia. Krzysztof Nowak w sprawie półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych

O uwzględnienie w budżecie województwa małopolskiego funduszy na zorganizowanie półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych apeluje Krzysztof Nowak, radny sejmiku małopolskiego. Jego poprawka do budżetu na rok 2019 uzyskała pozytywną opinie komisji edukacji. Czy zostanie przyjęta, okaże się 28 stycznia, podczas głosowania nad budżetem.

Według Krzysztofa Nowaka, który zawodowo jest związany ze środowiskiem dzieci niepełnosprawnych, nie ma funduszy, które mogłyby wesprzeć wypoczynek dla podopiecznych szkół specjalnych, ośrodków czy WTZ.

-A potrzeby są ogromne – podkreśla.

Jego zdanie podziela Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni.

-Chętnie skorzystalibyśmy z takiej możliwości organizując letni wypoczynek naszym dzieciom – mówi.

O tym, czy fundusze na ten cel zostaną zabezpieczone przesądzi głosowanie na budżetem sejmiku małopolskiego zaplanowane na 28 stycznia.

-Mam nadzieję, że radni PiS, którzy dysponują większością w radzie uwzględnia tę poprawkę nie patrząc na to, kto ją zgłaszał, tylko na jej zawartość – dodaje Krzysztof Nowak, radny Nowoczesnej.

2 komentarze

2 Comments

  1. Ania

    17 stycznia godzina 13:11

    Takich ludzi nam potrzeba jak Pan Nowak. Głosowałem na Pana i to była bardzo dobra decyzja. Brawo Panie Krzysztofie.

  2. Eugeniusz Konieczny

    18 stycznia godzina 08:54

    Cenna poprawka Radnego Krzysztofa Nowaka. Z tego co wiem, to w Bochni trudno się doprosić o parę tysięcy zł. dla jedynego przedszkola- na Osiedlu Niepodległości, które otacza specjalna troską dzieci z różnorodnymi „uchybieniami” zdrowotnymi. Pieniądze potrzebne są na zakup specjalistycznych urządzeń, z których korzystanie jest nieodzownym elementem rehabilitacyjnym. Łączę pozdrowienia dla Pana Krzysztofa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra