- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś promocja książki „Bochnia i ziemia bocheńska. Podróż przez dzieje”. Dla naszych Czytelników mamy specjalny egzemplarz!

- REKLAMA -

Dziś o godzinie 17.30 w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni odbędzie się promocja książki historycznej autorstwa Janusza Paproty „Bochnia i ziemia bocheńska. Podróż przez dzieje” wydanej przez Wydawnictwo Regis.

Dla naszych Czytelników mamy specjalny egzemplarz z dedykacją:

Jak zdobyć ten wyjątkowy egzemplarz piszemy na naszym FB:

Dzieło jest pierwszym od ponad 40 lat tak bogatym kompendium wiedzy o historii Bochni i ziemi bocheńskiej. I choć publikacja nie ma charakteru monografii, lecz jest subiektywnym wyborem tematyki od pradziejów do współczesności, to ilość i różnorodność przedstawionych tu zagadnień odbiega od standardowej zawartości książki historycznej.

W przeciwieństwie do wydanej w 1980 roku monografii pod red. Feliksa Kiryka i Zygmunta Ruty zatytułowanej Bochnia. Dzieje miasta i regionu, autor oraz wydawca postanowili tym razem stworzyć książkę poświęconą dziejom Bocheńszczyzny nie w formie trudnego, nieprzystępnego dzieła naukowego lecz popularnonaukowego, przeznaczonego dla możliwie szerokiego grona czytelników.

Historia Bochni i regionu jest tu pokazana barwnie i ciekawie, bez nadmiernego aparatu naukowego, ale w oparciu o szeroką i rzetelną bazę źródłową. Książka napisana jest z lekkością i polotem, który nie zawsze towarzyszy dziełom historycznym. Jej lektura wciąga, a atrakcyjna szata graficzna czyni ją jeszcze przyjemniejszą.

Wydanie książki zbiegło się z jubileuszem 770-lecia lokacji Bochni i stanie się zapewne jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów jubileuszowych. Jak podkreśla wydawca – Wydawnictwo Regis – książkę byłoby o wiele trudniej wydać, gdyby nie wsparcie wielu instytucji – samorządów i firm.

– Za wsparcie finansowe w postaci zamówienia części nakładu i objęcia patronatem niniejszej książki dziękujemy: Starostwu Powiatowemu w Bochni, Miastu Bochnia, Miastu i Gminie Nowy Wiśnicz, Gminie Rzezawa, Gminy Łapanów, Gminie Żegocina oraz Gminie Lipnica Murowana. Gorące podziękowania składamy również firmom, które poprzez wsparcie naszego przedsięwzięcia stały się jego Partnerami. Są to: Społem PSS w Bochni, DanDav, Igloo, Galeria Rondo oraz Kopalnia Soli Bochnia – wylicza Anita Własnowolska-Bielak z Wydawnictwa Regis.

Podczas dzisiejszego spotkania w muzeum można będzie nie tylko posłuchać autora opowiadającego o pracy nad książką, ale też zdobyć jego dedykację. Przewidziana jest też sprzedaż książki w promocyjnej cenie.

Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Wydawnictwa Regis. Na zachętę wydawnictwo udostępniło tam również jeden pełny artykuł. Można go przeczytać w zakładce aktualności ZOBACZ.

W sprzedaży książka będzie dostępna od piątku 17 marca. Można ją będzie nabyć m.in. w galerii Kopalnia Sztuki Bochnia (Rynek 16), Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni oraz w księgarni internetowej Wydawnictwa Regis TUTAJ

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  ewa

  16 marca 2023 godzina 15:08

  jaka cena tej książki proszę podać

 2. Avatar

  Anonim

  16 marca 2023 godzina 20:46

  129zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra