- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Finał Szlachetnej Paczki w powiecie bocheńskim. Pomoc otrzymało 39 rodzin ZDJĘCIA

fot. Wojtek salamon
- REKLAMA -

Pralki, lodówki, meble, ale też ciepła odzież na zimę i węgiel – trafiły do rodzin z powiatu bocheńskiego. W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki wsparcie otrzymało 39 rodzin.

I co warto podkreślić darczyńcy znaleźli się w ciągu kilku dni po opublikowaniu listy potrzebujących – mówi Karolina Kulas liderka Szlachetnej Paczki w powiecie bocheńskim.

Z pomocą przyszli między innymi: KPP w Bochni, ZS nr 1 w Bochni, dwie klasy z I LO w Bochni, klasa III c ze SP nr 1 w Bochni, OSP w Zawadzie Uszewskiej, Segafredo, a także wiele innych firm i osób prywatnych. Pierwsze prezenty do potrzebujących trafiły już w piątek, kolejne w sobotę. Do części rodzin pomoc zostanie dowieziona jeszcze w niedzielę.

– Wolontariusze przekazują najbardziej potrzebne rzeczy, takie bez których ciężko jest funkcjonować na co dzień – mówi Karolina Kulas.

W tym roku pomoc otrzymały rodziny, które nigdy nie korzystały ze Szlachetnej Paczki. Wiele z tych osób żyje na granicy ubóstwa, w sytuacji gdzie pieniędzy brakuje niemalże na wszystko.

Tak jest choćby w przypadku rodziny z Buczkowa. Przygotowana dla nich paczka miała wartość około 13 tysięcy złotych. Znalazły się w niej: lodówka, pralka, węgiel, odzież, żywność oraz artykuły chemiczne.

W tegorocznej edycji akcji liderkę wspierało 14 wolontariuszy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra