- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Duże pieniądze na dodatkowe zajęcia dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni

Fot. Biuro prasowe UMWM
- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni. Rafał Rudka i Marek Rudnik z Zarządu Powiatu Bocheńskiego odebrali wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie promesę na 460 tys. złotych. Fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego zostaną przeznaczone na realizację projektu „Pozwól mi zrozumieć świat”.

Jego celem jest podniesienie wśród uczennic i uczniów SOSz-W w Bochni kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy. Chodzi o umiejętności matematyczno-przyrodnicze, informatyczne oraz kompetencje emocjonalno-społeczne.

Realizacja projektu odbywać się to będzie poprzez prowadzenie przez ośrodek dodatkowych zajęć rozwijających oraz zajęć specjalistycznych dostosowanych do potrzeb wychowanków tej placówki.

W ramach projektu doposażona zostanie także pracownia technologii informacyjno-komunikacyjnej. Zaplanowano też utworzenie Międzyszkolnego Laboratorium Matematyczno-Przyrodniczego, Międzyszkolnej Pracowni Arteterapii i Rozwoju Osobowości. Doposażona zostanie także istniejąca pracownia gospodarstwa domowego. W planach jest także zakup materiałów oraz pomocy dydaktycznych do prowadzenia terapii uczniów.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata, od września 2020.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra