- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Dobre wiadomości od konserwatora: ruszą prace na ul. Solnej i Sutoris

Fot. Patryk Salamon
- REKLAMA -

Wszystko wskazuje na to, że zanim rozstrzygną się sprawy związane z przyszłością wykopalisk, zostaną dokończone prace budowlane przy ulicy Solnej i Sutoris. Tak przynajmniej zapewnia Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni, który w tej sprawie spotkał się z Moniką Bogdanowską wojewódzkim konserwatorem zabytków w Krakowie. W rozmowie uczestniczyła także Paulina Obara, szefowa tarnowskiej delegatury, która zdecydowała o wstrzymaniu wszystkich prac budowlanych realizowanych w ramach rewitalizacji.

– Myślę, że w ciągu najbliższych trzech tygodni, być może nieco szybciej, uda się dokończyć ulicę Solną i Sutoris. Chodzi o nasadzenia zieleni i także zamontowanie w tym miejscu lamp – deklaruje Stefan Kolawiński.

W sprawie ulicy Dominikańskiej, Rynku i pl. św. Kingi ma się wypowiedzieć ministerialny ekspert. Burmistrz otrzymał zapewnienie, że jego powołanie nastąpi jak najszybciej, tak, aby można było kontynuować prace także na tych odcinkach.

W najbliższym czasie zostanie wydana decyzja w sprawie pomnika króla Kazimierza Wielkiego, który zostanie ściągnięty z Rynku, by przejść renowację.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. wiliam

    27 kwietnia godzina 08:04

    Wątpliwa to dobra wiadomość, rozgrzeszająca nieudolność, bowiem roboty te miały być zakończone na tych dwu mini uliczkach 20 grudnia 2018 roku . Więcej obiektywizmu a mniej adwokatury !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra