Wydarzenia

Bochnia. Dlaczego w mieście zamontowano takie parkomaty?

Fot. Wojtek Salamon

Podczas dzisiejszej sesji RM w Bochni omawiane jest funkcjonowanie strefy płatnego parkowania w mieście. Podczas dyskusji radny Kazimierz Ścisło pytał między innymi, dlaczego wybrano taki typ parkomatów.

Według niego obsługa parkomatów, które wymagają wprowadzenia między innymi nr rejestracyjnych pojazdów, jest dla wielu kłopotliwa.

-Wybór tego typu modelu to odpowiedź na zapotrzebowanie. Taki był wymóg zamawiającego – zapewniał przedstawiciel operatora strefy płatnego parkowania.

6 komentarzy

6 Comments

 1. obserwator

  31 stycznia godzina 11:00

  Nie wiem czy ktoś zauważył, że panele z solarami zamontowanymi na parkomatach nie służą niczemu. A dlaczego? Ponieważ żaden nie zistał skierowany w kierunku największego nasłonecznienia. Jeśli w tą stronę są ustawione, to tylko przez przypadek. Wszystkie baterie są skierowane w stronę panelu obsługi. Ciekawe czy ktoś sprawdził zasadność kupna parkomatów z takim akurat wyposażeniem, a jesli tak, to dlaczego nie zadbano o ich odpowiednie i efektywne ustawienie?

  • microg

   01 lutego godzina 03:20

   Bo byś miał parkomat pod kątem 67 stopni na ulicy… Na innej pod innym kątem … egronomia. Myśl!

 2. Michał

  31 stycznia godzina 13:01

  Z tego, co wiem Pan Gondek zwracał na to uwagę przed wyborami. Szkoda, że nie przytoczono tu jego wypowiedzi w kontekście usuwania tego modelu parkometrów z Krakowa i niezgodności z RODO. Co zrobią władze, gdy zostanie to zaskarżone?
  „Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę”.

  • Kazik

   31 stycznia godzina 20:35

   Długa ta doba Michale

 3. microg

  01 lutego godzina 03:20

  Bo byś miał parkomat pod kątem 67 stopni na ulicy… Na innej pod innym kątem … ergonomia. Myśl!

 4. Jelousy

  02 lutego godzina 18:51

  Byłem ostatni w Krakowie, na ulicy Kopernika są zainstalowane takie same parkomaty jak w Bochni.Można w Krakowie , a Bochni nie? ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra