Wydarzenia

Bochnia. Czytelnicy alarmują: Skandaliczne oznakowanie remontu ulicy Górskiej ZDJĘCIA

Fot. Patryk Salamon

Na skandaliczne oznakowanie rozpoczętych robót na odcinku ulicy Górskiej skarżą się mieszkańcy tej części miasta.

W e-mailu, który dotarł do naszej redakcji zwracają uwagę, że „Znaki usytuowane są na poziomie jezdni”. Informują też, że brakuje konkretnej informacji już od ulicy Kazimierza Wielkiego.

– A to naraża kierowców na poważne uszkodzenia samochodu. Czy inwestor kontroluje sposób organizacji ruchu jak również sposób prowadzenia  robót – pytają.

Postanowiliśmy to sprawdzić. Zdjęcia wykonał nasz fotoreporter. Zobaczcie, jak to wygląda.

6 komentarzy

6 Comments

 1. pytia

  03 kwietnia godzina 18:49

  Kto jest tam wykonawcą oszczędzającym na kosztach poprzez łamanie przepisów i zasad BHP ???? A kto pełni nadzór inwestorski nad tymi robotami ???? Jezeli ten sam DUET ktory występuje najcześciej na inwestycjach bochenskiego samorządu to najwyższa pora aby sie temu uważnie przyjrzeć.

 2. kierowca

  03 kwietnia godzina 20:01

  1.Czy znaki ,,zakaz ruchu w obu kierunkach ( B-1 )” spoczywają dalej na sfrezowanej jezdni ?
  2. Czy już uzupełniono oznakowanie na sąsiednich ulicach ,,Jeżeli znak B-1 jest umieszczony na wylocie ze skrzyżowania, to na wlotach pozostałych dróg, odpowiednio do warunków lokalnych, stosuje się znaki dopełniające: zakazu B-21 i B-22, znaki nakazu od C-1 do C-8 lub znaki F-6 ” ?

 3. Obcy

  03 kwietnia godzina 20:33

  Przeciez ktos zatwierdzil projekt organizacji ruchu.Na zdjeciach widac ze znakow jest nawet przesadnie duzo ustawionych. Zauwazylem ,ze cokolwiek w Bochni sie robi to mieszkancom bardzo przeszkadza.proponuje by burmistrz przestal sie przejmowac Bochnia, a tylko sprawowal urzad. Moze wreszcie mieszkancy docenili by jego wysilek. Bochnio wstydz3 sie.

  • do pop'''

   04 kwietnia godzina 06:03

   Nic bardziej błędnego ! A może należy upublicznić ten projekt organizacji ruchu – jeżeli istnieje ?

 4. biadolenie

  04 kwietnia godzina 09:50

  Hmm… A co oznacza znak ślepa ulica i uwaga roboty drogowe? Widzę je i w górę i w dół na słupach a nie na poziomie jezdni. Do tego widzę jeszcze zakazu ruchu w obu kierunkach…

  • Fakty a nie biadolenie

   04 kwietnia godzina 12:11

   Polecam zapoznać się z instrukcją oznakowania robót drogowych . Znak ,,zakaz ruchu” na poziomie jezdni dezinformuje a nie nakazuje (i nie obowiązuje ) co wykazują obecne zdjęcia Redakcji . W niedzielę 24 marca 2019 r. jadąc ul. Kazimierza Wlk. (brak na niej Znaków Inf. dot. Górskiej ) wjechałem z trójką pasażerów w ul. Górską i była to istna masakra ( po której brnąłem, dojeżdżając do Andrusikiewicza), ao której w stanowczy sposób nie informowały wtedy znaki na ulicy Kazimierza Wlk .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra