- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Było co najmniej pięć prób oszustw metodą na policjanta. Seniorzy zareagowali prawidłowo

- REKLAMA -

Na terenie Bochni doszło do kilku prób oszustw metodą „na policjanta”. Osoby podszywające się pod mundurowych zadzwoniły do 5 osób, które podczas rozmowy telefonicznej z „policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Bochni” wykazały się odpowiednią czujnością i nie dały się oszukać.

We wtorek między godziną 12 a 14 do 5 osób z Bochni zadzwonił mężczyzna, który w trakcie każdej z rozmów przedstawiał się jako policjant z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Osoba ta opowiadała swoim rozmówcom fikcyjną historię o rozbitej szajce przestępców, którzy mieli być w posiadaniu numerów kont bankowych oraz dowodów osobistych osób, z którymi „policjant” się kontaktował oraz ich najbliższych krewnych.

W ocenie dzwoniącego taki stan rzeczy mógł narazić te osoby na potencjalne oszustwo. Podczas wszystkich tych rozmów mężczyzna nie był w stanie powiedzieć nic więcej, ponieważ 81-latka, 70-latka, 78-latka, 50-latka oraz 76-latek bardzo szybko uświadomili sobie, że rozmawiający z nimi „policjant” jest fałszywy.

Każde z nich miało świadomość próby oszustwa, dlatego szybko kończyli rozmowę, a następnie o tych próbach poinformowali prawdziwych bocheńskich policjantów. Mieszkańcy Bochni zachowali się wzorowo podczas rozmowy z oszustami i w wyniku ich działania nie ponieśli żadnych strat materialnych. 
 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Stary, samotny Bochnianin

    22 grudnia 2022 godzina 20:01

    Coś jednak te policyjne instrukcje dają, amatorów łatwych pieniędzy nie brakuje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra