Wydarzenia

Bochnia-Brzesko. Pogotowie powodziowe RELACJA NA ŻYWO

Intensywne deszcze doprowadziły do tego, że w powiecie bocheńskim w nocy ze środy na czwartek ogłoszono pogotowie powodziowe. Najprawdopodobniej zostanie ono ogłoszone także w powiecie brzeskim. W Portalu Bochnia Brzesko z bliska na bieżąco monitorujemy sytuację. Jeśli macie jakieś zdjęcia lub filmy z obecnej sytuacji przesyłajcie na redakcja@bochniazbliska.pl

Godz. 21.30

UWAGA! W związku ze znaczącym uszkodzeniem podbudowy konstrukcji drogi gminnej nr 250037 K „Przez Wieś” w przysiółku…

Opublikowany przez Janusz Kwaśniak Czwartek, 23 maja 2019

Godz. 19.00

Godz. 18.00

Starosta Bocheński podjął decyzję o rozszerzeniu alarmu przeciwpowodziowego na kolejne gminy powiatu bocheńskiego.

W związku z intensywnymi opadami deszczu, znaczącym wezbraniem rzek i potoków o godz. 18.00  Starosta Bocheński zdecydował o rozszerzeniu alarmu przeciwpowodziowego na  terenie powiatu bocheńskiego o gminy Drwinia, Nowy Wiśnicz i Rzezawa.

Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje już na terenie Miasta Bochnia, Gminy Bochnia. W pozostałych gminach nadal obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.


Godz. 17.45

Powiat brzeski:

W związku z podniesieniem się poziomów wód do stanów ostrzegawczych na rzece Uszwicy oraz intensywnych opadów deszczu…

Opublikowany przez Brzesko112.pl Czwartek, 23 maja 2019


Godz. 17.27

Raba opada. O godzinie 17 poziom wody na rzece wynosił 754 cm.

– Tendencja spadkowa utrzymuje się od blisko dwóch godzin – mówi mł. bryg. Paweł Matyasik. Strażacy mają pełne ręce roboty. Od północy wyjeżdżali do interwencji związanych z podtopieniami już około 80 razy.


Godz. 17.15

W gminie Rzezawa:

UWAGA WAŻNA INFORMACJA W urzędzie gminy Rzezawa pełniony jest całodobowy dyżur przeciwpowodziowy, gdzie pracownicy…

Opublikowany przez Mariusz Palej Czwartek, 23 maja 2019


Godz. 17.00

Nowe wieści z Dobczyc.


Godz. 16.00

Przez dwie godziny pracowaliśmy w terenie filmując rozlewisko Raby. Film przygotowany przez Kubę Kaczmarczyka już wkrótce na bochniazbliska.pl


Godz. 15.00

Woda zalała schronisko w Borku. Jego pracownicy umieścili na Facebooku apel:

„Ratujcie nasze psiaki! Wczoraj pojechaliśmy po psy z zalanego Schroniska w Wadowicach Dolnych. Nie wiedzieliśmy, że u nas dzisiaj sytuacja będzie tak dramatyczna. W ciągu kilku minut zalało nam część kojców! Przenosimy psiaki do tych wyżej położonych, ale nie wiemy jak zmieni się sytuacja. Woda rośnie w oczach. Błagam pomóżcie nam i przygarnijcie nasze psiaki na Domy Tymczasowe! POMOCY!”.

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Wszystkie psy i koty znalazły tymczasowe domy.

Dziękujemy za każdą pomoc, nie potrzebujemy w tej chwili DT, psiaki są bezpieczne! 🙂 Pomóc możecie tutaj lub na…

Opublikowany przez Schronisko w Borku- Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt Czwartek, 23 maja 2019


Godz. 14.00

A to już Bochnia i wykopaliska przy pl. św. Kingi w Bochni. Wszystko pod wodą. Czy coś jeszcze będzie z odkopanej drogi sprzed kilku wieków?


Godz. 13.00

Stradomka w Łapanowie


Godz. 12.20

Starosta bocheński zdecydował o wprowadzeniu alarmu przeciwpowodziowego w powiecie bocheńskim – w Gminie Bochnia i Mieście Bochnia.


Godz. 12.00

Tak wyglądała Raba o godz. 12 od strony Chodenic


Godz. 11.35

Niepokojące wieści z gminy Bochnia:

https://twitter.com/BzdekMarek/status/1131489160857096193


Godz. 11.30

W Łapanowie Stradomka na szczęście opada poniżej poziomu ostrzegawczego.

– W tej chwili mamy około 2,80 w Łapanowie, ale w nocy poziom rzeki wynosił powyżej 3 metrów – mówi Andrzej Śliwa, wójt Łapanowa.


Godz. 11.25

Nadal zdecydowanie gorsza sytuacja u naszych sąsiadów:


Godz. 11.23

A tymczasem…


Godz. 11.03

Gmina Rzezawa to kilka drobnych podtopień. Zdaniem Mariusza Paleja, wójta tej gminy dużo dały inwestycje zrealizowane w ubiegłym roku przez PGW Wody Polskie-RZGW w Krakowie.


Godz. 11.00

Strażacy z KP PSP w Bochni biorą udział w akcjach wypompowujących wodę z zalanych budynków mieszkalnych na terenie powiatu bocheńskiego. Zgłoszenia płyną między innymi z Łapanowa.


Godz. 10.40

Dobre wiadomości płyną z powiatu brzeskiego, co prawda o godz. 10 starosta zdecydował się na ogłoszenie na terenie powiatu stanu ostrzegawczego, ale sytuacja się poprawia.

– Rano do stanu alarmowego na Uszwicy w Borzęcinie brakowało 30 cm, w tej chwili jest to już 40 cm i widać znaczną tendencję spadkową – mówi Andrzej Potępa , starosta powiatu brzeskiego.


Godz. 10.31

Właśnie dotarła do nas informacja, że burmistrz miasta ogłosił na terenie Bochni alarm powodziowy.


Godz. 10.26

Zdecydowanie gorsza sytuacja jest na Powiślu. Tamtejszych strażaków wspierają WOT. Z pomocą stawili się tam w trzy godziny od sygnału. Wczoraj walczyli w 50 osób, dziś do Dąbrowy pojechała kolejna zmiana
– Sytuacja jest tragiczna, woda przy koronie wałów. I wały puszczają. Co chwilę tworzą się przecieki i dalej pada – donosi nam jeden z naszych Czytelników.


Godz. 10.22

Po chwilowej przerwie znów intensywny deszcz. Tymczasem Stanisław Bukowiec radny sejmiku Małopolskiego donosi, że jak dowiedział się
w Centrum Operacyjnym RZGW zrzut wody ze zbiornika w Dobczycach wynosi 150 m3/sek. (syt. na godz. 9.30) i jest określany jako bezpieczny. Na razie nie planuje się zwiększenia.


Godz. 10.15

Raba bardzo wysoka i ciągle pada. Według odczytu sprzed godziny 10 ma 742 cm

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra