Wydarzenia

Bochnia. Bocheńska Organizacja Turystyczna pozwoli zatrzymać turystę na dłużej

Fot. wojtek salamon

W Bochni ma powstać Bocheńska Organizacja Turystyczna. Będzie zrzeszać powiat i gminy, ale też jednostki prowadzące działalność turystyczną. Wszystko to po to, by wypromować atrakcje ziemi bocheńskiej.

Dziś w sali konferencyjnej bocheńskiego starostwa odbyło się spotkanie z Tomaszem Urynowiczem wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego, Grzegorzem Biedroniem prezesem MOT oraz Stanisławem Bukowcem, radnym Sejmiku Małopolskiego.

(od prawej) Grzegorz Biedroń – prezes MOT, Tomasz Urynowicz -wicemarszałek Małopolski, Adam Korta – starosta bocheński i Stanisław Bukowiec radny Sejmiku Małopolskiego

W spotkaniu wzięli w nim udział także samorządowcy z powiatu bocheńskiego, przedstawiciele jednostek zajmujących się turystyką, a także proboszczowie parafii.

– Powiat bocheński to skarbnica możliwości i atrakcji, ale jest potrzebna jednostka, która będzie koordynowała działania turystyczne wszystkich podmiotów, która pozwoli na tym terenie zatrzymać turystę na dłużej – mówił Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Małopolski.

Taką jednostką ma być Bocheńska Organizacja Turystyczna podległa Regionalnej OT i Polskiej OT.

– Takich lokalnych jednostek w Polsce jest obecnie 122, w samej Małopolsce 13. Jedna z prężniejszych organizacji działa w Tarnowie – wyliczał Stanisław Bukowiec, inicjator spotkania.

Uczestnicy spotkania pozytywnie odnieśli się do inicjatywy. Pomysł powołania BOT za dobry uważa też Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z powiatu bocheńskiego

– To pomysł warty zastanowienia, w tej chwili nasze działania mają raczej charakter punktowy. O tym, że taka współpraca przynosi efekty potwierdza choćby „Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego”, który organizujemy od 12 lat. Poprzez zaangażowanie wielu jednostek udaje się stworzyć coś wyjątkowego – podkreślał Adam Korta.

Zdaniem Tomasza Gromali, wójta Lipnicy Murowanej BOT mogłaby wypromować cały powiat bocheński, bogaty w atrakcje turystyczne.

Według Wojciecha Wrony, wójta Żegociny BOT to szansa na zatrzymanie na dłużej turysty który odwiedza powiat bocheński.

W najbliższych tygodniach na temat przystąpienia do BOT mają się wypowiedzieć rady gmin z powiatu bocheńskiego.

2 komentarze

2 Comments

 1. Zatroskany

  02 października godzina 19:24

  A miasto śpi jak zawsze, przecież Bochnia wypromuje się sama zwłaszcza w aktualnym stanie, który potrwa Bóg wie ile jeszcze. Wystarczy trochę jabłek i dwóch rowerystów, to

  A miasto śpi jak zawsze bo tu wystarczą przecież koszyczki z jabłkami i przejażdżka na rowerze.
  Pozdrawiam amatorów jabłek i ślimaczego tempa bardzo, bardzo serdecznie.

 2. Mieszkam tutaj

  03 października godzina 05:58

  Drodzy rządzący!
  Zanim zaczniecie ściągać na teren powiatu bocheńskiego rzesze turystów pomyślcie o infrastrukturze koniecznej do ich obsługi, a w pierwszej kolejności o parkingach i toaletach, bo pomysłowość naszych rodaków w kwestii wynajdywania miejsc parkingowych i blokowania tym samym przejazdu byle podjechać jak najbliżej zwiedzanej atrakcji sięga już zenitu. Miło byłoby również móc skorzystać z toalety, choćby toi-toi’ za opłatą, a nie gorączkowo szukać zarośli.
  Zapamiętajcie drodzy Włodarze jakże pięknych miejscowości powiatu bocheńskiego – zrobić imprezę, spędzić na nią tłum i zarobić na niej to żadna sztuka. Sztuką jest zrobić to w sposób jak najmniej uciążliwy dla lokalnych mieszkańców i zadbać o to, żeby zmotoryzowane społeczeństwo miało gdzie kulturalnie zaparkować i załatwić swoje potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra