- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Będziemy świętować, ale też możemy pomóc potrzebującym

- REKLAMA -

Imprezom zaplanowanym na weekend będą towarzyszyć dwie akcje dobroczynne.

– W tym roku oczywistym jest, że prowadzona będzie zbiórka datków i licytacje na rzecz pogorzelców z kamienicy przy ul. Szewskiej. Ale to jeszcze nie wszystko, ci, którym leży na sercu dobro naszych braci mniejszych – bocheńskich bezdomniaków, będą mogli wrzucić do puszek datki na ich utrzymanie – mówi Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor MDK w Bochni.

Akcję charytatywną, która będzie towarzyszyć Dniom Bochni, czyli licytacje i zbiórki datków przygotował i poprowadzi Mateusz Nosek z pomocą Mariusza „Wikinga” Wacha i Andrzeja Sołdra, pod auspicjami fundacji „Zmieniamy życie”.

Aukcja odbędzie się na bocheńskim Rynku w sobotę i niedzielę. Główna licytacja zaplanowana jest na godz. 20.30 na największej scenie Dni Bochni.

Licytowane będą gadżety podarowane przez polskich sportowców: Ewę Piątkowską, Agnieszkę Sobczyk, Barbarę „Szogun” Nalepkę, Mariusza „Wikinga” Wacha, Angrzeja Sołdra, Izu Ugonoh, Artura Szpilkę, Piotra Słapę, Janusza Dudka, Piotra Ładę, Roberta Parzęczewskiego, Tomasza Sararę, Łukasza Jarosza, Macieja Sulęckiego, Mateusza Rzadkosza, Roberta Burneikę, Arkadiusza Małka, Roberta Talarka, Michała i Grzegorza Bębenków, Łukasza „Saszy” Chlewickiego, Andrzeja Wawrzyka, zawodników KSW, polskich STRONG MAN’ów, Sekcję Oyama Karate-Bochnia, GRAPPLING Bochnia.

Fundacja „Zmieniamy życie” udostępniła już konto dla osób, które zechcą finansowo wesprzeć bochnian poszkodowanych w niedawnym pożarze, jego numer to: 73 1600 1462 1838 7865 7000 0001 – koniecznie z dopiskiem „Pogorzelcy Bochnia”.

Także na Dni Bochni Stowarzyszenie „Bochnianie bezdomniakom” przygotowuje wystawę fotograficzną połączoną ze zbiórką na potrzeby bezdomnych i wolnożyjących zwierząt, zwłaszcza kotów, z terenu Bochni.

– Organizatorzy tej inicjatywy zapraszają mieszkańców Bochni i okolic do przyniesienia zdjęć psiaków i kociaków, które zaadoptowali ze schronisk, organizacji prozwierzęcych lub uratowali w inny sposób – w ten sposób zostanie stworzona na Rynku galeria zaadoptowanych pupilów – mówi dyrektor MDK.

Warto dodać, że dla wspomagających zbiórkę przygotowano liczne upominki.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra