Wydarzenia

Bochnia. Adam Korta starostą powiatu bocheńskiego. PiS przegrał wszystko

Fot. Wojtek Salamon

Takiego scenariusza chyba nikt się nie spodziewał. Prawo i Sprawiedliwość, które wprowadziło do  23-osobowej rady 13 radnych poległo dzisiejszego dnia na całej linii. Nie tylko nie obsadzili stanowiska starosty, ale też  nie mają w zarządzie powiatu  ani jednej osoby.

O tym, że wśród  radnych PiS w  powiecie bocheńskim nie ma jedności mówiło się już od dawna. Nieoficjalnie, bo oficjalne komunikaty temu zaprzeczały. Jeszcze dwa tygodnie temu Mariusz Zając pytany przez Portal Bochnia z bliska, jak dogaduje się z Bernadettą Gąsiorek zapewniał , że świetnie. Przekonywał, też że wszelkie niesnaski, jakie mieli zostały wyjaśnione.

Czas pokazał, że chyba nie do końca, bo to właśnie Bernadetta Gąsiorek okazała się tą radną PiS, która przeszła do obozu PSL i NWS. Dołączyła do niej Beata Makowska. I PiS zamiast 13 miał 11 głosów – a koalicja PSL i NWS, która dysponowała  początkowo 10 głosami, wzmocniona przez  dwie radne z PiS –  miała już 12 mandatów.

I to wystarczyło, by wszystkie plany klubu Prawa i Sprawiedliwości legły w gruzach. Te ustalenia, które  jeszcze kilka dni temu były pewne, pękły jak mydlana bańka.

Starostą został Adam Korta, dla wielu uczestników sesji to był szok, ponieważ  Korta do rady wprowadził zaledwie 4 radnych.  Wicestarostą wybrano Ryszarda Drożdżaka związanego z PSL.

Do zarządu powiatu weszli: Jerzy Błoniarz PSL, Marek Rudnik NWS i Rafał Rudka PSL.

Przewodniczącą Rady Powiatu Bocheńskiego została Bernadetta Gąsiorek, wiceprzewodniczącymi: Małgorzata Brzegowa NWS i Józef Słonina PSL.

Szczegółowy zapis tego , co działo się dziś podczas sesji rady powiatu w naszej relacji na żywo.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra