- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. 69-latka oddała 32 tys. zł fałszywemu policjantowi !

- REKLAMA -

Mieszkanka Bochni w wyniku oszustwa metodą „na policjanta” straciła prawie 32 tysiące złotych. 69-latka uwierzyła w opowiedzianą przez oszustów historię i przekazała im wszystkie swoje oszczędności oraz zaciągnęła kredyt.

W piątek ( tj. 17 marca br.) bocheńscy funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o oszustwie metodą „na policjanta”. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej, a ofiarą stała się 69-letnia mieszkanka Bochni. W czwartek (tj. 16 marca br.) około godziny 13, na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

„Funkcjonariusz” przekazał kobiecie, że na jej konto bankowe zostały wpłacone policyjne pieniądze, nie określając jednocześnie, jaka to była kwota. Zgodnie z kolejnymi podanymi przez niego informacjami, w banku tym będzie miała miejsce policyjna interwencja, która spowoduje zablokowanie konta kobiety i konieczne jest natychmiastowe wypłacenie gotówki.

69-latka uwierzyła w historię i intencje rozmówcy, dlatego przystała na otrzymane przez niego wytyczne. Kobieta natychmiast udała się do banku, aby wybrać z rachunku wszystkie zgromadzone tam fundusze. Wychodząc do placówki mieszkanka Bochni miała zabrać telefon komórkowy swojego męża i nie rozłączać się.

Wprowadzona w błąd i wystraszona kobieta, nie zorientowała się, że właśnie pada ofiarą oszustwa. Wypłaciła z banku około 27 tysięcy złotych, o czym poinformowała czekającego na linii „policjanta”. Pieniądze następnie przekazała wskazanemu, oczekującemu na terenie miasta „nieumundurowanemu policjantowi”.

Mężczyzna przejął gotówkę, jednak w jego ocenie kwota była zbyt niska,  dlatego polecił kobiecie zaciągnięcie kredytu, na co kobieta również przystała. Łącznie, 69-letnia mieszkanka Bochni w wyniku oszustwa metodą „na policjanta” straciła prawie 32 tysiące złotych.

Bocheńska komenda prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Przypominamy, że Policja nie zabezpiecza i nie przyjmuje prywatnych pieniędzy, nie poleca także zaciągania kredytów.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Bochnianin

  20 marca 2023 godzina 16:02

  Czy ci ludzie nigdy nie zmądrzeją???

 2. Avatar

  Z Bochni

  20 marca 2023 godzina 21:38

  Przy tak ogromnej głupocie nie da się nawet współczuć!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra