- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. 300 paczek Mikołajkowych trafiło już na Wileńszczyznę!

- REKLAMA -

Dobiegła końca akcja Paczka Mikołajkowa dla polskiego dziecka na Wileńszczyźnie. Udało się tu zebrać wiele przydatnych produktów spożywczych, słodyczy i środków chemii gospodarstwa domowego.

-Z tego zrobiliśmy około 300 paczek które przekazaliśmy dzieciakom w Duksztach, Rzeszy, Korwiu, Podborzu, Butrymańcach oraz Rakańcach, radości i szczęścia nie było końca – mówi Stanisław Dębosz, organizator akcji.

Za naszym pośrednictwem organizator akcji dziękuje wszystkim ofiarodawcom, nauczycielom oraz uczniom którzy włączyli się do akcji czyli: I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła podstawowa nr 2, Szkoła podstawowa nr 5, Szkoła podstawowa nr7, Szkoły Podstawowe w: Dąbrowicy, Dziewinie, Jodłówce, Kamionnej, Kierlikówce, Mikluszowicach, Nowym Wiśniczu, Połomiu Dużym, Rzezawie, Starym Wiśniczu, Trzcianie, Przedszkole Bajkowa Kraina z Kobylca i Sufczyna, ZS nr 3 w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie pracownicy Urzędu Miasta w Bochni, pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa oraz wiele osób prywatnych

-Cztery dni spędzone Wileńszczyźnie to czas spotkań, rozmów z Polakami tam mieszkającymi. Dla Rodaków na kresach to czytelny znak, że Ojczyzna o nich pamięta i za to nam wszystkim za moim pośrednictwem serdecznie dziękują – dodaje Stanisław Dębosz.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra