- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. 13 radnych z RM w Bochni podpisało się pod apelem w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski

13 radnych podpisało się pod apelem w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski. Dokument został odczytany podczas czwartkowej sesji RM w Bochni. Nad jego treścią pracowali radni wszystkich klubów z wyjątkiem BWS, którego członkowie uznali, że „świętość Jana Pawła II broni się sama”. ZOBACZ

Treść apelu:

„Apel Grupy Radnych Miasta Bochni w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski”:

„Każdy naród, każde pokolenie ma własne cele i symbole, które pozwalają mu trwać i zachować własną tożsamość.
Dlatego nie godzi się pozostawać obojętnym na podejmowane próby podważenia Jego autorytetu i świętości.
W naszej skomplikowanej, polskiej historii wieloletnich dążeń do odzyskania pełnej wolności i suwerenności Święty Jan Paweł II jest jedną z najważniejszych postaci i symboli tych działań.
Pozostajemy więc wierni Jego postawie, Jego nauce i przesłaniu

Wymagajcie od siebie, nawet gdyby nikt od was nie wymagał”.

Pod apelem podpisali się radni: Marta Babicz, Jan Balicki, Zenona Banasiak, Marek Bryg, Stanisław Dębosz, Andrzej Dygutowicz, Celina Kamionka, Bogdan Kosturkiewicz, Anna Morajko, Kinga Przyborowska, Krzysztof Sroka, Alicja Śliwa, Kazimierz Wróbel.

Nie uczynili tego: Bogusław Dźwigaj, Edward Dźwigaj, Eugeniusz Konieczny, Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń, Łucja Satoła-Tokarczyk, Damian Słonina, Kazimierz Ścisło.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  normalnym być to coś

  31 marca 2023 godzina 09:50

  Kochana redakcjo kogo to obchodzi kto się podpisał a kto nie czy to nie forma być może kampanii wyborczej?????Większość polityków zawziętych obrońców oczywistych wartości normalnych katolików uważa że to oni zbawią świat przez politykę czyli „bajoro” większość z nich po rozwodach ,umoczeni w różne afery finansowe, oszukujący urzędy skarbowe, wyłudzający z systemu pieniądze z korzyścią dla siebie broni wizerunek naszego wielkiego Polaka św. Jana Pawła II trzymając np. w sejmie jego portret a tu dokonując podpisów .?
  Przebrał się diabeł i na msze ogonem dzwoni…. obraz polskiego niby wierzącego tylko w Kogo lub w co??????

 2. Avatar

  królewski

  31 marca 2023 godzina 16:16

  Jak to dobrze, że w Radzie Miasta Bochnia znalazło się 8 osób, które nie kierowały się koniunkturalizmem.
  Wielką szkoda, że jest ich tylko ósemka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra