- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bocheńszczyna się szczepi! Ruszył masowy punkt szczepień w Łapanowie DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Starostwo powiatowe w Bochni
- REKLAMA -

Dziś ruszył pierwszy punkt szczepień powszechnych na Bocheńszczyźnie. Mieści się w sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Kolejny zaplanowany w hali Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, zostanie uruchomiony w najbliższych dniach.

– Pierwsi zainteresowani szczepieniem pojawili się już o godzinie ósmej rano. Do południa w masowym punkcie nie było kolejek, szczepienia odbywały się płynnie, a średni czas oczekiwania to kilka do kilkunastu minut wynikający też z potrzeby np. wypełnienia ankiety przed szczepieniem- mówi Ryszard Drożdżak, wicestarosta Powiatu Bocheńskiego.

W punkcie mieści się kilka gabinetów, w których prowadzona jest  kwalifikacja do szczepienia, a także samo szczepienie. Jest rejestracja, w której można umówić się na termin szczepienia. Od razu umawiane są także terminy podania drugiej dawki. Po szczepieniu każdy z pacjentów musi odczekać 15 minut, by sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).

Za kilka dni powinien ruszyć drugi punkt w „Mechaniku”. Oba mogą obsłużyć w ciągu doby nawet 600 osób. W związku z tym Starostwo przygotowało kampanię informacyjno-promocyjną pod nazwą „Bocheńszczyna się szczepi” zachęcającą mieszkańców Powiatu Bocheńskiego do szczepień.

Informacje o funkcjonowaniu punktów są zamieszczane na stronie internetowej  Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia populacyjnego na Bocheńszczyźnie.

Przypominamy, że aby się zaszczepić konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa:

W Szpitalu Powiatowym w Bochni został uruchomiony numer  tel.  14 615 32 50, pod którymi także można zarejestrować się na szczepienie.

Rejestracja czynna jest poniedziałku do piątku w godzinach 8-12.

2 komentarze

2 Comments

  1. kkkk

    17 maja 2021 godzina 13:45

    Potwierdzam lux

  2. Anonim

    18 maja 2021 godzina 19:14

    A gdzie do tej pory Gmina Bochnia szczepiła swoich mieszkańców ? 70 plus w swoim czasie musieli korzystać z usług innych gmin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra