- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

To niewątpliwie powód do dumy! Szpital Powiatowy w Bochni znalazł się  w gronie trzech najlepszych szpitali położniczych w Małopolsce. Wyróżnienie jest tym cenne, że  zostało przyznane przez same mamy.  Warto dodać, że to kolejny ranking, w którym bocheńska „porodówka” wypadła tak dobrze.

-Bocheńska porodówka to nasza wizytówka, dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny kobiety, które rodziły w naszym szpitalu doceniły jakość, fachowość i oczywiście podejście personelu. To przede wszystkim ciężka praca całego zespołu nie tylko Położniczo – Ginekologicznego, ale również Oddziału Noworodków przynosi takie efekty, za co im bardzo dziękuję –  mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Ranking „Gdzie rodzić po ludzku 2022?” to jedyne takie zestawienie, które obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Powstał w oparciu o wyniki ankiety wypełnianej przez kobiety po porodzie.

Autorzy rankingu w każdym województwie wyróżnili trzy szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego. Bochnia w małopolskiej trójce jest na pierwszym miejscu!

Tak dobrze oceniona bocheńską „porodówka” może pochwalić się nie tylko doskonałymi warunkami lokalowymi, bardzo dobrym sprzętem diagnostycznym, ale przede wszystkim wykwalifikowaną kadrą, która stale podnosi swoje kwalifikacje.

W ubiegłym roku w bocheńskim szpitalu na świat przyszło 1542 dzieci, rok wcześniej  było to 1466 maluchów.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Z Bochni

  27 stycznia 2023 godzina 12:11

  14 lutego minie 10 lat jak urodziłam córeczkę w „naszym szpitalu” i również uważam że jest to najlepszy szpital. Pozdrawiam wszystkie mamy i ich maluchy oraz cały personel

 2. Avatar

  Pacjentka

  27 stycznia 2023 godzina 12:31

  Położnictwo i oddział noworodków super. Ale porodówka… Pan lekarz uprzejmy i miły, panie położne na porodówce pozostawiały wiele do życzenia (bo przecież ja się nie znam, nie znam swojego ciała bo to mój pierwszy poród i panikuję-tak się nie znam, że jak w końcu zażądałam żeby zadzwoniły po lekarza to po badaniu zaraz położył mnie na stół), a anestezjolog obrażony na cały świat bo ktoś go śmiał obudzić w nocy na nagłą cesarkę – skandal. Mam nadzieję, że tylko trafiłam na ‚gorszy’ dzień personelu i nie zdarza się to częściej.

  • Avatar

   Hania

   27 stycznia 2023 godzina 18:21

   Niestety nie jest tak cudownie jak trafili się w weekend. Wiele zależy od personelu i niestety decyzyjności lekarzy i pomocy połoznych a z tym jest różbie

 3. Avatar

  Joanna

  27 stycznia 2023 godzina 18:19

  Taka sama jak inne. Młodzi lekarze mało decyzyjni. Wiem z praktyki. A reszta niczym nie odbiera ani nie jest lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra