- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bocheńska PO włączyła się w pomoc dla Ukrainy. W środę i czwartek na Rynku stanie namiot, gdzie będzie można przynosić dary

- REKLAMA -

W obliczu narastającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie, członkowie bocheńskiej Platformy Obywatelskiej RP organizują pomoc ofiarom rosyjskiej agresji na ten kraj – poinformował w niedziele wieczorem Krzysztof Nowak, przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP w powiecie bocheńskim.

W dniach w środę i czwartek ( 2 i 3 marca od godz. 12.00 do 19.00 na płycie bocheńskiego Rynku ustawiony będzie namiot, w którym przyjmowane będą następujące m.in. dary rzeczowe:

 • bandaże, opatrunki homeostatyczne, żele na oparzenia, płyny dezynfekcyjne (jodyna, octenisept, woda utleniona), płyny do odkażania, zestawy plastrów, chusty opatrunkowe, opatrunki gazowe jałowe, opaski uciskowe do tamowania krwi, chusteczki do odkażania ran nasączone amoniakiem;
 • leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dorosłych i dzieci;
 • koce ratunkowe termiczne (folia życia NCR);
 • koce, śpiwory, ręczniki itp.;
 • środki sanitarne (mydła, szampony, pasty do zębów, pampersy, podpaski, chusteczki pielęgnacyjne).

Zebrany asortyment będzie przekazany Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bochni „Jachowicz – tradycja i kultura”, które w obecnej sytuacji zajmuje się pomocą humanitarną dla Ukrainy.

8 komentarzy

8 Comments

 1. Widz

  28 lutego 2022 godzina 06:48

  Nowak i słowo pomoc – śmiechu warte!!!

  • Marcin

   28 lutego 2022 godzina 07:02

   Kolejny pozytywny przykład działalności PO na ziemi bocheńskiej. Ale to pewnie znowu wina Tuska jakby to niektórzy powiedzieli. Ci od wyimadginowanej wspólnoty i baju baju dla frajerów jak to okreslił pad( celowo z malej)

 2. Dino

  28 lutego 2022 godzina 07:04

  Tak dokładnie z tego co pamiętam to dopiero był w nowoczesnej teraz już w PO gdzie wiatr zawieje tam jest ten koleś wyjątkowo nadaje się do programu Śmiechu warte nie popieram!!!!

 3. Mieszkaniec

  28 lutego 2022 godzina 10:04

  Wyrzucony kilka lat temu z PO a teraz znowu przewodniczący PO, wygonili drzwiami wrócił oknem. Akcja szczytna ale wybaczcie nie dam się nabrać na żadne szlachetne gesty tego pana. To że znowu jest w PO świadczy o poziomie tej partii.

 4. WojtekWojcieszek

  28 lutego 2022 godzina 10:18

  A ja jestem pełen podziwu dla przewodniczącego Nowaka, bo od kiedy szefuje w końcu coś pozytywnego dzieje się w regionie i PO jest widoczne.

 5. JasiuG

  28 lutego 2022 godzina 11:08

  daje szanse PO na 2-3% głosów w Bochni! ten szyld i ta osoba dawno się przejadły!

 6. Tadek

  28 lutego 2022 godzina 19:09

  Nowak do kabaretu się nadaje a nie do pomocy ludziom, parodia nie człowiek.

 7. Zbulwersowana

  01 marca 2022 godzina 17:27

  Czy te wszystkie komentarze są na miejscu?? Czy to ważne jaka partia, ugrupowanie? Celem artykułu było przekazanie informacji o pomocy dla Ukrainy!!! Ludzie ogarnijcie się i schowajcie tą nienawiść!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra