- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bezpieczniej w powiecie bocheńskim. Rok 2022 bez wypadku śmiertelnego

Policjanci z Bochni podsumowali miniony rok. Okazało się, że był on dużo bezpieczniejszy od poprzedniego. Na terenie Bocheńszczyzny odnotowano o 140 wypadków mniej niż rok wcześniej. Nie było też ani jednego zdarzenia śmiertelnego.

Zakończenie 2022 roku pozwoliło na zestawienie wyników pracy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu oraz Posterunku Policji w Trzcianie. Jak co roku, bardzo szczegółowo omówiony został temat bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bocheńskiej jednostki podczas 2022 roku przeprowadzili liczne działania kładące nacisk na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Policyjne akcje pn. „Prędkość”, „Alkohol/Narkotyki”, „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” „Bezpieczny rowerzysta” czy „Motocykle” były realizowane na szczeblu krajowym, wojewódzkim oraz lokalnym.

Chodziło w nich o eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, reagowanie na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami, reagowanie na wykroczenia wobec pieszych i samych pieszych, kontrole stanu technicznego pojazdów, czy sprawdzenia wyposażenia rowerów. Funkcjonariusze drogówki, Zespołu ds. Nieletnich oraz Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych prowadzili również liczne działania profilaktyczne w szkołach.

W trakcie rozmów z najmłodszymi mieszkańcami powiatu przekazywali im wiele cennych wskazówek związanych z prawidłowym zachowaniem się na drodze. Działania profilaktyczne prowadzone były także na ulicach miasta.

Ubiegły rok przyniósł również zmiany – m.in. w taryfikatorze mandatowym. Wysokości nakładanych mandatów karnych zdecydowanie się zwiększyły, co spowodowało m.in. ściągnięcie nogi z gazu przez kierujących pojazdami.

Zsumowanie wszystkich tych czynników pozwoliło na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach powiatu bocheńskiego.

Ubiegłoroczne zestawienie pokazuje, że rok 2022 był na terenie powiatu zdecydowanie bezpieczniejszy niż rok 2021. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odnotowali mniejszą ilość wypadków drogowych i kolizji (łącznie 150 zdarzeń drogowych mniej) i osób rannych.

W całym 2022 roku na terenie powiatu nie było również ofiar śmiertelnych w zdarzeniach drogowych. Kierujący pojazdami, piesi i rowerzyści byli bardziej bezpieczni na każdym rodzaju dróg znajdujących się na terenie powiatu.

W porównaniu z 2021 rokiem ilość zdarzeń drogowych spadła zarówno na drodze krajowej numer  94 (9 zdarzeń mniej), drogach powiatowych (38 zdarzeń mniej) i na drogach gminnych (93 zdarzenia mniej). Na drogach wojewódzkich ilość zdarzeń pozostała bez zmian.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra