- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bezpieczniej w DPS. Są miejsca czasowego pobytu na wypadek COVID-19

- REKLAMA -

W budynku Domu Pomocy Społecznej powstało 30 miejsc czasowego pobytu, w których mieszkańcy i personel tej placówki znajdą schronienie w sytuacji zagrożenia COVID-19.

Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, Adam Korta Starosta Bocheński oraz Ryszard Drożdżak Wicestarosta wizytowali miejsca dedykowane podopiecznym w izolacji.

-Powstanie tego miejsca znacznie poprawiło bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników DPS. Dzięki wsparciu Zarządu Województwa Małopolskiego udało się przeprowadzić prace adaptacyjne w budynku oraz wyposażyć w niezbędny sprzęt, środki ochrony indywidualnej. Koszt całego zadania to prawie 1,7 miliona złotych  – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Na realizacje prac powiat otrzymał 500 tys. zł. z Województwa Małopolskiego, natomiast pozostałe 1,2 mln zł. to środki własne powiatu.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Eugeniusz Konieczny

    11 lutego 2021 godzina 12:00

    Gratuluję mądrej i przemyślanej polityki prozdrowotnej. Dotyczy to, tak Szpitala, jak też DPS. No i trudno nie wspomnieć o planach dotyczących ZOL-u oraz Hospicjum. Życzę powodzenia w realizacji tychże, i serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra