- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bezpieczne przejście w centrum Brzeska. Zobacz, jak bardzo się zmieniło?

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Zakończyła się budowa kolejnego przejścia aktywnego na ulicy Uczestników Ruchu Oporu (URO) połączona z modernizacją drogowej nawierzchni na odcinku od skrzyżowania z ulicą Fryderyka Chopina do placu Żwirki i Wigury. Aktualnie trwają jeszcze prace nad poprawą nawierzchni obejmującej fragment ulicy Legionów Piłsudskiego na wysokości sklepu Alti.

Jeszcze do niedawna na Uczestników Ruchu Oporu w niewielkiej odległości od siebie funkcjonowały dwa tradycyjne przejścia – jedno w pobliżu Domu Parafialnego, drugie przy zbiegu z ulicą Zieloną. Oba zostały już zlikwidowane, a zastąpiło je czynne już od dwóch dni przejście aktywne.

Jego lokalizacja została wcześniej skonsultowana z przedstawicielami Zespołu Inżynierii Ruchu Drogowego, którzy jednomyślnie zaakceptowali projekt. Koszt budowy tego przejścia sięga około 180 tysięcy złotych, z czego blisko 100 tysięcy pochodzi z budżetu gminy Brzesko, a 71 797 złotych to dofinansowanie pozyskane przez Urząd Miejski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Niezależnie od tej inwestycji przeprowadzona została modernizacja asfaltowej nawierzchni na odcinku, o którym mowa we wstępie. Ostatnim etapem prac realizowanych w tym rejonie było wykonanie oznakowania poziomego. Koszt wszystkich prac dotyczących remontu samej drogi został w całości pokryty z własnych środków gminy.

Drogowcy na zlecenie Urzędu Miejskiego prowadzą aktualnie prace remontowe na odcinku ulicy Legionów Piłsudskiego będącej niejako przedłużeniem URO. Szczególnie w pobliżu sklepu Alti ten fragment jest często zakorkowany, co przy dużym natężeniu ruchu prowadzi do tworzenia się kolein utrudniających poruszanie zarówno zmotoryzowanym jak i pieszym.

Właściwie większość prac została już zrealizowana. Odcinek objęty remontem został już wyfrezowany, następnie położono na nim nowy asfalt.  Znajdujące się przy wejściu do Ogródka Jordanowskiego przejście dla pieszych zyskało tzw. dedykowane oświetlenie, a już niedługo będzie na nowo wymalowane. Od kilku miesięcy jest to przejście bardzo często uczęszczane, bo sporo ludzi przechodzi tędy kierując się z przystanków usytuowanych na placu Żwirki i Wigury oraz przy URO w kierunku Galerii Odyseja.       

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    pieszy

    11 grudnia 2021 godzina 21:25

    W Bochni prośby i błagania o take 2-3 przejścia w centrum w pobliżu szkół władcy maja głęboko w nosie. 1 takie przejście z bajerami (O podświetlenie nawierzchni , poręcze w sąsiedztwie itp) kosztuje dość dużo ale o wiele mniej niż roczna pensja burmistrza. Za roczne wynagrodzenie 3 „burmiszczów” można byłoby zrobić 3 takie przejścia !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra