- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Będziecie pod wrażeniem! W Dąbrówce powstało nowoczesne przedszkole integracyjne DUŻO ZDJĘĆ

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

To jedna z największych inwestycji zrealizowana w gminie Rzezawa w ciągu ostatnich lat. I co istotne przy ponad 2 mln wsparciu.

Na budowę nowoczesnego przedszkola w Dąbrówce mieszkańcy czekali od wielu lat. Do tej pory, zajęcia przedszkolne były prowadzone w jednym z budynków parafialnych. Miejsca było niewiele. Rozwiązaniem problemu okazała się przebudowa części budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dąbrówce.

– Dąbrówka, jak i sąsiednie miejscowości intensywnie się rozbudowują. Przybywa tam mieszkańców, a co za tym idzie także dzieci. Dlatego chcieliśmy zapewnić im jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju – podkreśla wójt Mariusz Palej.

Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej została podpisana wiosną 2018 roku. Budowa ruszyła pod koniec 2019 roku. Na realizację zadania gmina otrzymała wsparcie finansowe najpierw z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – ok. 500 tys. zł a następnie 1,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Na parterze przebudowanego obiektu zostały utworzone dwie nowoczesne sale przedszkolne, a także szatnie, łazienki oraz sala do rehabilitacji. Na pierwszym piętrze mieści się natomiast m.in. kuchnia, stołówka, świetlica i sala rekreacyjna. Na drugim piętrze powstały trzy nowoczesne sale dydaktyczne wraz z pokojem pedagoga i toaletami. Warto również podkreślić, że w budynku zamontowano windę.
 
Cały budynek przedszkola w Dąbrówce jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy budynku została zamontowana specjalna pochylnia, a w jego wnętrzu pojawiły się pochwyty ścienne. Ponadto na każdej jego kondygnacji powstała toaleta dla osób niepełnosprawnych. Opracowane zostały także różne schematy kolorystyczne wnętrz, co ma ułatwić poruszanie się po budynku osobom niewidomym i słabowidzącym. Na drzwiach do poszczególnych pomieszczeń pojawiły się natomiast tabliczki z alfabetem Braille’a.

Nowe przedszkole w Dąbrówce to nowoczesny obiekt, który zapewni dzieciom doskonałe warunki do rozwoju i nauki.

– To z całą pewnością jedno z najważniejszych zadań zrealizowanych na terenie naszej gminy. Zapowiedzi budowy nowej siedziby przedszkola to nie były słowami rzucanymi na wiatr. Dzisiaj możemy cieszyć się z jednego z najnowocześniejszych przedszkoli w regionie. Realizując inwestycję w Dąbrówce pokazaliśmy, że niemożliwe nie istniejepodkreśla wójt Mariusz Palej.

3 komentarze

3 Comments

 1. Qba

  21 kwietnia 2021 godzina 06:11

  tyle fotek a z zewnątrz ani jednej.. w środku pięknie 🙂

 2. Grazka

  21 kwietnia 2021 godzina 09:05

  Przedszkole fajne ale dziury w drodze gminnej od kilku lat nie remontowane przejechać trudno może by wójt w końcu po 6 latach je wyremontowal

 3. Grazka

  21 kwietnia 2021 godzina 09:07

  Przedszkole fajne ale dziury w drodze gminnej od kilku lat nie remontowane przejechać trudno może by wójt w końcu po 6 latach je wyremontowal Gdzie jest sołtys i radni co oni tam robią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra