- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Będzie konkurs na dyrektora szpitala w Brzesku. Kto nim zostanie?

- REKLAMA -
Fot. Grzegorz Paluchowski

Po tym, jak poseł Józefa Szczurek-Żelazko rozstała się ze Szpitalem Powiatowym w Brzesku, konieczny jest wybór nowego dyrektora. Zdecyduje o tym konkurs. – Mam nadzieję, że sprawa rozstrzygnie się jak najszybciej, być może nawet w połowie roku – mówi w rozmowie z Portalem Bochnia Brzesko z Bliska Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego.

Póki co placówką kieruje lek. med. Adam Smołucha. Tak będzie do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Czy wystartuje w nim Adam Smołucha, nie wiadomo.

Pewne jest jednak to, że w ciągu dwóch najbliższych miesięcy zostanie powołana komisja konkursowa. W jej skład wejdą między innymi, przedstawiciele zarządu powiatu, który jest organem prowadzącym szpital. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie kryteriów obowiązujących kandydatów i wyznaczenie terminu złożenia przez nich dokumentów.

Aby konkurs mógł się odbyć, muszą w nim wziąć udział co najmniej dwie osoby. Może ich być oczywiście więcej. Każdy z kandydatów będzie musiał zaprezentować się przed komisją, referując swój program kierowania placówką. Najlepszy – zdaniem komisji – kandydat zostanie rekomendowany Zarządowi Powiatu Brzeskiego, który zdecyduje o powołaniu dyrektora szpitala.

Dyrektor zostanie wybrany na 6 lat.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  częsty gość

  10 kwietnia 2021 godzina 10:24

  Po tym jak p. Szczurek- Żelazko przestała być szefem szpital zaczą się staczać pod względem usług i podejścia do pacjenta od parteru zacząwszy/np. odzdział ratunkowy zażadzający przez panią co pacjentów ma głęboko i tego małego chudego w okularkach co w dzieciństwie wypadł z kołyski i teraz chce się dowartościować ,głównie związani ze szpitalem poprzez wystawiane rachunków za nic nierobienie/ poprzez brak kompetencji administracji nawet panie wolą rodzić w Bochni.Oszczędzę ortopedię i wiele innych świetnych lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych , fizjoterapełtów oprócz szefa „koperty” nie można też zapomnieć o paniach dbających o porządek.Szefem na pewno zostanie obecny pełniący tę funkcję nawet z ramienia politycznego ma szanse większe niż prawdziwy menager.I tak zacznie odchodzić reszta personelu (bo co lepsi odeszli)i zobaczymy upadek tej placówki czego nikomu nie życzę.

  • Avatar

   Anonim

   10 kwietnia 2021 godzina 14:18

   Super

 2. Avatar

  Huh

  11 kwietnia 2021 godzina 14:37

  Czemu anonim zero odwagi zazdrość że ktoś miał kołyskę a Ty nie

 3. Avatar

  Krystyna

  02 maja 2021 godzina 23:24

  Do Czesty gosc. Czy czujesz sie dowartosciowany wypisujac te bzdury, ublizajac Ludziom wykonujacym ciezka dpowiedzialna prace. Kim trzeba byc by pluc jadem i ublizac nie majac nic sensownego do powiedzenia. Ile masz za soba dyzurow sluzac chorym, bezradnym,
  cierpiacym pacjentom. Ile lat swojego zycia poswieciles na zdobywanie wiedzy medycznej i zarzadzania placowka medyczna by wydawac takie osady (0:jedynkowe). A moze POprostu jestes z tej opcji, ktora nie wazne jakie ma kompetencje byle z PO ? Cos mi sie zdaje ze tak.

 4. Avatar

  Krystyna K.

  02 maja 2021 godzina 23:51

  A ty czesty gosciu kim jestes? Lekarzem czy menagerem? Ile lat swojego zycia poswieciles by zdobyc wiedze by oceniac ludzi sluzacych chorym, cierpiacym czesto bezradnym pacjentom w dzien i w nocy? Kim jestes wydajac te (0 : jedynkowe) oceny, siejac jadem? A moze P0prostu nie chodzi o kompetencje tylko – polityke i nie wazne kto byle z P0? Cos mi sie zdaje ze tak!!!

 5. Avatar

  Obserwator

  03 maja 2021 godzina 12:51

  Oj!ty czesty gosciu i jasmowidzu o malym rozumku ale mnie ubawiles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra